Tereza Urbánková. Asi nejskloňovanější jméno ženské florbalové scény posledních měsíců. O vítkovickou hráčku projevil pro novou sezonu zájem mistrovský Herbadent SJM, ale kluby ne a ne se dohodnout. Nyní už to ale vypadá, že našly společnou řeč.
1. 9. 2010 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Kauza Urbánková je zřejmě u konce

 Tereza Urbánková má i přes svůj mladý věk na svém kontě nespočet extraligových startů, byla hvězdou květnového MS juniorek, vešla se i do All stars týmu. A logicky o ni projevil zájem nejúspěšnější český klub, zvlášť když Urbánková míří na vysokou školu do Prahy.

Jenže oba kluby se nemohly domluvit. „Nabídli jsme Herbadentu několik variant, byli jsme schopni dát celou věc i k arbitráži, ale marně. Herbadent chtěl hráčku zadarmo,“ stojí v oficiálním prohlášení Vítkovic k celému případu.

Druhé straně se ale zdály podmínky nabízené Vítkovicemi nadstandardně vysoké. „Vítkovicemi nabízená částka odstupného byla podle našeho názoru neadekvátně vysoká. Máme velký zájem na tom, aby u nás Tereza Urbánková hrála a uděláme pro to maximum,“ říká sportovní manažer Herbadentu Jiří Kotík.

Éterem se prohnala i informace, že by zamířila Urbánková do pražského klubu přes zahraničí, nakonec ale matriční úsek posvětil žádost klubu o hostování na základě jednoho bodu přestupního řádu. Ten praví, že lze schválit hostování i přes nesouhlas mateřského oddílu a bez práva mateřského oddílu na odstupné, pokud jde hráčka mladší 26 let za studiem na školu, jež není v místě jejího trvalého bydliště. „Na základě tohoto rozhodnutí jsme se odvolali k ORK, která nám dala za pravdu a celé hostování zrušila,“ dodává vítkovická strana, která za hostování Urbánkové v Herbadentu údajně požadovala 5 000 korun.

To bylo pár hodin po úspěšné premiéře útočnice na Czech Open. Dva dny po něm pak Výkonný výbor České florbalové unie lehce pozměnil daný bod přestupního řádu tak, aby byl lépe srozumitelný. Počínaje dnešním dnem tak může Herbadent znovu požádat o hostování Urbánkové, ale musí počítat také s variantou, že nebude moci jedna z nejtalentovanějších českých hráček nastoupit na Evropském poháru.

Proč? Protože soupisky hráčů a hráček týmů na soutěž šampionů musejí být odeslané do 5. října a Vítkovice mají desetidenní lhůtu na vyjádření se k hostování. „Jsme připraveni i na tuto variantu,“ přiznává Kotík.

Jenže najednou se věci hnuly. Oba kluby se na hostování domluvily. „Ano, na hostování Terezy Urbánkové v pražském klubu jsme se za určitých podmínek domluvili,“ zní z Vítkovic.

Foto: Štěpán Černý


Autor: Martin AndrleKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*