8. 10. 2014 Švýcarsko (1) KOMENTÁŘŮ

Ostřanský se Skalíkem přispěli k výhře

V dnešních zápasech švýcarské ligy bylo k vidění několik zajímavých soubojů a představili se i čeští hráči. Do statistik se bodově zapsali Tomáš Sladký, Vojtěch Skalík a Martin Ostřanský.

Z tříbodového vítězství se mohli radovat Ostřanský s Skalíkem v dresu aligátorů z Malans. Ostřanský v zápase s Klotenem asistoval na první gól svého týmu a v závěru po přihrávce Skalíka uzavřel skóre. Šťastný konec měl středeční večer i pro Sladkého. Florbalový světoběžník přispěl k vítězství svého Churu v prodloužení jednou asistencí a zůstává nejproduktivnějším hráčem svého týmu.

Willer v sestavě s Danem Šebkem měl proti Langnau namále. Prohrával už 2:4, pak ale načal obrat svým gólem ostřílený Adrian Zimmermann, vyrovnání zařídil další švýcarský reprezentant a bývalý hráč Tigers Markus Gerber a do konce druhé třetiny přidal vedoucí gól jejich neméně zkušený finský kolega Tatu Väänänen. V poslední třetině gól nepadl a tak tým z městečka Zuchwil nejtěsnější náskok uhájil. Dan Šešulka do zápasu nenastoupil.

Nedařilo se naopak Grünenmattu. Tým Jana Daniše a Lukáše Bauera utrpěl debakl 12:4 na hřišti vedoucího Könizu, který tak potvrdil vynikající formu a udržel se v čele tabulky. Naproti tomu nejdramatičtějším zápasem dnešního programu byl souboj mezi Ulsterem a St. Gallenem. Ten museli rozhodnout až nájezdy, ve kterých měli více štěstí domácí.

Alligator Malans – Kloten Jets 9:5 (2:1, 5:2, 2:2)
Branky: 19., 28. a 36. Braillard, 21., 31. a 33. N. Vetsch, 16. Hartmann (OSTŘANSKÝ), 41. Friolet, 54. OSTŘANSKÝ (SKALÍK) – 24. a 50. Jaunin, 14. Koskela, 38. Dürst, 48. Reusser. Diváci: 345.

Rychenberg – Chur 6:7 pp. (2:1, 2:4, 2:1 – 0:1)
Branky: 10. a 21. Buff, 19. a 51. Frejd, 35. Schaub, 57. Niiranen – 10. a 61. Koskelainen, 24. a 37. Kekkonen, 26. Bischofberger, 31. Bingeli (SLADKÝ), 43. Cavelti. Diváci: 245.

Ulster – St. Gallen 6:5 po náj. (0:1, 4:1, 1:3 – 0:0 – 0:1)
Branky: 30. a rozhodující nájezd Urner, 25. Zeder, 27. Bollinger, 30. Liikanen, 45. Aellig – 17., 47. a 60. Mutter, 29. Laaksonen, 56. Göldi. Diváci: 110.

Köniz – Grünenmatt 12:4 (6:2, 3:0, 3:2)
Branky: 6. a 46. N. Wälti, 9. a 34. Pillichody, 16. a 18. Maurer, 7. Schneiter, 10. Kjellman, 32. Ledergerber, 40. K. Schmocker, 41. Castrischer, 47. D. Wälti – 51. a 56. Flühmann, 10. Ferraresi, 11. Glauser. Diváci: 406

Willer-Ersigen – Tigers Langnau 5:4 (2:3, 3:1, 0:0)
Branky: 13. Nüssbacher, 17. Känzig, 30. Zimmermann, 35. Gerber, 38. Väänänen – 2. Brechbühl, 10. Mosiman, 20. Liechti, 29. Pylsy. Diváci: 614.

Autor: Redakce Florbal.cz