9. 10. 2014 Český pohár (5) KOMENTÁŘŮ

Sparta v poháru končí! Vychytal jí její bývalý gólman

V Poháru České Pojišťovny končí další extraligový tým. Po Pardubicích vypadla i Sparta, nad jejíž síly byl v pražském souboji vedoucí tým 1. ligy Start98. Do další části pohárové soutěže postupují i Opava a střešovický Tatran.

V Kunraticích se proti sobě postavili dva brankáři, kteří se v sezoně 2011/2012 podíleli na návratu Sparty z 1. ligy do extraligy. Za hosty dostala poprvé v sezoně příležitost tehdejší jednička Michal Kotouček, za domácí chytal jeho bývalý náhradník Karel Kotoun. Oběma týmům se v úvodu letošní sezony velmi daří, jednoznačným favoritem ale byla samozřejmě extraligová Sparta.

Jako první ovšem inkasoval Kotouček, kterého prostřelil bývalý hráč Chodova Vojtěch Šišma a Start držel jednogólové vedení i po druhé třetině. V 46. minutě sice vyrovnal mladík Nachtmann, vzápětí však po další ex-chodovské spolupráci vrátil domácím vedení Vavro. Další gól už nepadl zejména díky skvělému Kotounovi, který se tak pomstil svému bývalému klubu za své malé herní vytížení v jeho dresu. Start tak na úkor rudých postupuje do osmifinálových skupin.

Opava nezažívá vydařený vstup do sezony 1. ligy, ze tří zápasů nemá ještě ani jeden bod. V Kopřivnici si však spravila chuť. Zápas se dlouho vyvíjel lépe pro hosty, na konci druhého dějství ale domácí zápas otočili a po přestávce vedli už o dva góly. Slezané se však nesložili, dotáhli utkání do prodloužení a v něm gólem Marka Dzierdži rozhodli o svém postupu.

Zdaleka nejjednoznačnější ze čtvrtečních soubojů byl duel Wizards DDM s Tatranem. Skóre sice otevřel kanonýr týmu z Uhříněvse Martin Lazárek, za necelou minutu ale brankáře Wizards Lukáše Vávru překonal jeho slavnější jmenovec Marek a první třetinu vyhrál nakonec Tatran 4:1. I druhé dějství gólově načal Lazárek, šlo však poslední radost divizního týmu. Ve třetí třetině totiž domácí doplatili na úzký kádr a došli jim fyzické síly. Tatranští hráči nastříleli hned 12 gólů a mohou se radovat z konečného vítězství 18:2.

Start98 – AC Sparta Praha 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)
Branky: 20. Šišma (Vavro), 29. Procházka (Hynek), 34. M. Pražák (Zeidler), 48. Vavro (Řehulka) – 28. Časar, 36. vlastní Schuller, 46. Nachtmann (Denemark).

FBC Vikings Kopřivnice – S.K. P.E.M.A. Opava 6:7 (2:2, 3:2, 1:2 – 0:1)
Branky: 11. Kubátko (Rosmarín), 18. Sladkovský (Opatřil), 30. Křižan (Vávra), 33. Lichnovský (Matůš), 37. Vávra (Baďura), 43. Vávra – 2. Halámek (Solný), 9. Kocur (Solný), 25. Kocur (Rychlý), 25. Dušek (Balnar), 46. Dzierža (Boželník), 59. Solný (Rychlý), 66. Dzierža (Solný).

Wizards DDM Praha 10 – Tatran Omlux Střešovice 2:18 (1:4, 1:2, 0:12)
Branky: 5. Lazárek (Zoth), 22. Lazárek (Šrámek) – 6. M. Vávra (Richter), 7. Richter (M. Vávra), 9. J. Zavadil (Vašíček), 19. Fořt (Nushart), 23. Natov (Ullmann), 31. M. Vávra (Richter), 42. Natov (Ullmann), 47. Natov (Richter), 49. Richter (Gruber), 49. J. Zavadil (Natov), 55. Ullmann (Deutsch), 55. Nushart (Vašíček), 56. Gruber (M. Vávra), 57. Ullmann (M. Vávra), 57. Komárek, 59. Natov (Deutsch), 59. Kolísko (Richter), 60. Syrovátko (Vašíček).