Radost SKV Radost SKV
16. 10. 2014 Český pohár (3) KOMENTÁŘŮ

Pohár: Dolejš dotáhl SKV k postupu, dál jdou i Chodov a Vítkovice

Poslední tři místa v osmifinálových skupinách Poháru České pojišťovny obsadily podle očekávání extraligové týmy. Vítkovice rozdrtili Frýdek-Místek a Chodov díky vydařené třetí třetině postoupil přes Českou Lípu. V závěrečném zápase 5. kola pak zvítězili hráči Vinohrad, kteří v napínavém zápase porazili Králův Dvůr.

Souboj mezi nováčkem Extraligy a účastníkem třetí nejvyšší soutěže byl překvapivě vyrovnaný. Králův Dvůr táhli bývalí extraligisté, dva góly dal zkušený Radek Križko, po jednom zásahu si připsali Michal Kubert a Patrik Kovařík. Středočeši dokonce vyhnali z branky gólmana SKV Jiřího Buchtu, jeho náhradník Zdeněk Chamrád si však vedl skvěle a připsal si dokonce asistenci na gól Martina Michalíka.

Hlavní strůjcem úspěchu SKV byl ale útočník Michal Dolejš, jenž nasázel hned 4 góly. I když i ve třetí třetině Králův Dvůr kousal a sahal po prodloužení, nakonec se z postupu přeci jen radovali Sokolové z Vinohrad. Nechtěně jim k němu pomohl i bývalý hráč SKV Patrik Kovařík, který si při závěrečné powerplay vstřelil vlastní gól.

Hladkou cestu do osmifinále neměl ani Chodov. Prvoligisty z České Lípy nepoložila blesková trefa Ondřeje Mikeše 16 vteřin po zahájení zápasu a před začátkem třetí části domácí dokonce o gól vedli. V závěrečné dvacetiminutovce ale účastník Superfinále 2013 ukázal svojí kvalitu, zápas otočil dvěma slepenými zásahy Tomáš Sýkora a když se podobný střelecký kousek pět minut před koncem podařil i Michalu Strachotovi, bylo o vítězi rozhodnuto.

Už minulý pátek postoupili do další fáze Vítkovice. K úspěchu ve Frýdku-Místku rázně vykročili už v první třetině, kterou vyhráli 7:0 a zápas pak v klidu dohráli. První gól v A týmu Vítkovic si připsal junior Adam Delong i Fin Julius Jousi. Pouze dvě střely domácích pak za svá záda pustil zkušený brankář Roman Ciompa, který si za první tým zachytal vůbec poprvé v sezoně.

Pohár České pojišťovny – výsledky 5. kola
FbC Frýdek-Místek – 1. SC Vítkovice 2:14 (0:7, 1:3, 1:4)
Branky: 37. Valigura, 47. Vežranovský – 11. a 39. Šebesta, 5. a 39. L. Hrubý, 14. a 56. Řezanina, 4. Gál, 5. Hájek, 8. Zbořil, 9. Jousi, 31. Matejčík, 52. Gurkovský, 53. Brauer, 55. Delong.

FBC Česká Lípa – TJ JM Chodov 5:8 (2:2, 2:1, 1:5)
Branky: 3. a 31. Podrabský, 15. a 39. Mlejnek, 57. Vnuk – 1. a 37. Mikeš, 46. a 47. Sýkora, 55. a 55. Strachota, 19. T. Vávra, 50. Jelínek.

T.B.C. Králův Dvůr – TJ Sokol Královské Vinohrady (3:2, 1:2, 2:4)
Branky: 19. a 26. Križko, 14. Kubert, 20. Kovařík, 49. Pokorný, 49. Vágner – 14., 28., 42. a 45. Dolejš, 10. Svoboda, 34. Michalík, 45. M. Raiter, 60. vlastní Kovařík.