31. 10. 2014 Reprezentace - Junioři (4) KOMENTÁŘŮ

Výsledek je ostudný, říká o prohře 1:17 trenér juniorů Beneš

 Českým fanouškům, kteří ten zápas viděli, bylo těžko u srdce. Do reprezentace juniorů byly před odjezdem na EFT do Finska vkládány velké naděje, hned první zápas s domácím výběrem však přinesl šok. Čeští mladíci často nestíhali, v obraně kupili chybu na chybu a nakonec prohráli příšerným skóre 1:17.

Kouč týmu Luděk Beneš byl zdrcený. „Myslím, že výsledek hovoří za vše,“ řekl po utkání. Finové byli lepší ve všech herních činnostech, naopak Češi neustále hořeli v obraně. Brankářům Janu Cimbálkovi a Václavu Zavadilovi vskutku nebylo co závidět, valil se na ně jeden nebezpečný útok za druhým.

Obranu lvíčat rozebíral svými geniálními přihrávkami obránce obhájce finského titulu Happee Eemil Ukkonen, hned 9 kanadských bodů (6+3) si připsal útočník Ville Lastikka. „Dělali jsme nepochopitelné školácké chyby, které Finové nekompromisně trestali,“ pojmenoval kouč příčinu vysoké prohry. „Finové byli na zápas lépe připraveni. My jsme měli za sebou dlouhou cestu, takže nám úplně chyběla koncentrace,“ doplnil ho útočník Vinohrad Jakub Renčín.

Právě on nakonec zaznamenal v poslední minutě jediný český gól. „Nebudu říkat, že z něj nemám radost, ale byl bych radši za týmový úspěch,“ přiznal nadějný forvard. V ofenzivě to přitom taková bída jako v obraně nebyla, čeští mladíci šance měli. K šílenství je ale přiváděl gólman Santeri Pohjonen.

Spoluhráč Milana Garčara z Nokianu chytil zoufalým Čechům i nemožné a zabránil několika tutovým gólům, mnohokrát neskutečně vychytal zejména útočníka Bohemians Radka Mandíka. „Finský gólman chytal výborně. A nám se prostě nedařilo vůbec nic, tedy ani proměňování vyložených šancí,“ konstatoval trenér. „Výsledek je rozhodně ostudný,“ nevymlouvá se Beneš.

Nezbývá než doufat, že zítřejší ranní souboj se Švédy se jeho svěřencům vydaří více. Další podobný debakl by totiž na sebevědomí mladých sportovců mohl zanechat nepříjemné stopy. A to i s ohledem na mistrovství světa, které se ve Švédsku bude konat už za půl roku.

Výsledek:
Česko – Finsko 1:17 (0:7, 0:7, 1:3)

Branky: 60. Renčín (Bílek) – 3. Lastikka (R. Kainulainen), 10. Luoma (Holopainen), 11. Lastikka (Ukkonen), 12. Sorri (Heikkila), 12. Lastikka (Heinonen), 14. Luoma (Lastikka), 18. Lastikka (Ukkonen), 23. Aastala (Ukkonen), 28. Heikkila (Sorri), 29. Lastikka (Heinonen), 30. Heikkila (Sorri), 33. R. Kainulainen (Ukkonen), 38. Kinnunen (Surakka), 40. R. Kainulainen (Surakka), 49. Lastikka (R. Kainulainen), 52. Heinonen (Ailio), 60. R. Kainulainen (Lastikka). Rozhodčí: Baumgartner, Kläsi (oba Švýc.). Vyloučení: 3:1. Využití: 0:2. Diváci: 246.

Sestava ČR
Cimbálek (V. Zavadil) – Částek, Lukáš, Řezáč, Gattnar, Hoffer, Mrowiec – Pešat, Vaculčiak, Kašovský – Vilím, Kordoš, Hofman – Renčín, Pruner, Musil – Mandík, J. Zavadil, Bílek. Trenéři: Luděk Beneš a Michal Jedlička.


Autor: Redakce Florbal.czKOMENTÁŘE

 • petrof napsal:

  Hra juniorů odpovídá stavu českého florbalu – v porovnání se seveřany opravdu výrazně zaostáváme. Bohužel ani autor článku nezvládá svou profesi – interpunkce i shoda podnětu s přísudkem mu jsou cizí.

  Českým fanouškům, kteří ten zápas viděli, bylo těžko u srdce.
  Do reprezentace juniorů byly před odjezdem na EFT do Finska vkládány velké naděje, hned …
  „Nebudu říkat, že z něj nemám radost, ale byl bych radši za týmový úspěch,“ …

  • Jiří Buchta napsal:

   Já nevím, nechci vypadat jako hnidopich, ale… Pokud už se někdo pustí do hodnocení gramatické úrovně článku a profesní způsobilosti autora, tak by si měl dát dvakrát takový pozor, aby jeho příspěvek byl bez chyb a překlepů (podmět x podnět).

   Když chceš být grammar-nazi, musíš na to mít výcvik, kamaráde! 😉

   • petrof napsal:

    Správně je … Pokud se už někdo …
    A neříká se dvakrát takový ale dvojnásobný … Tak pocvič, kamaráde!

    • Jiří Buchta napsal:

     Nejsem stylistický šampion, což uznávám, i když jsou oba tvary přípustné. Jenže co to tvé „ale“ – tak samo, bez čárky.

     Btw: Pokud mi v článku opravdu najdeš větu, která porušuje pravidlo o shodě podmětu s přísudkem, máš u mě pětistovku! 🙂

Napsat komentář

*