14. 11. 2014 Finsko (4) KOMENTÁŘŮ

Bláznivý finský pátek, nevyhrálo Happee ani SPV

Dvě překvapení ve dvou utkáních zažila dnes finská nejvyšší soutěž. Druhý tým tabulky SPV podlehlo doma Koovee a vyhrát nedokázalo ani vedoucí Happee, které remizovalo s Oilers.

Florbalisté z Espoo nastoupili na obhájce titulu zhurta a ve 4. minutě vedli už 2:0. Happee ale v průběhu druhé třetiny zápas otočilo a když člen finského týmu pro MS Jami Manninen zvyšoval těsně po přestávce už na 5:3  pro hosty, zdálo se být rozhodnuto. Oilers ale zabojovali a nakonec zejména obrali favorita o bod. Hlavní zásluhu na tom má útočník Perttu Pajukoski, jenž se za záda reprezentačního gólmana Eera Kosonena trefil hned 4x!

Zaváhání Happee mohlo využít SPV a dostat se na první místo. V úvodu to vypadalo, že se to držitelům titulu z předloňské sezony podaří. Mezi 26. a 39. ale Koovee dokázalo zvrátit skóre z 1:3 na 5:3, což se nakonec ukázalo jako rozhodující. Po trefě  hostujícího Jaakka Jyrkky na 7:5 se SPV vrhlo do powerplay. Ta jim ovšem žádný gól nepřinesla a cenné dva body si tak odváží bývalý tým českého útočníka Tomáše Sladkého.

Výsledky
Oilers Espoo – Happee Jyväskylä 5:5 (2:1, 1:3, 2:1)
Branky: 1., 4., 46. a 54. Pajukoski, 33. Kinnunen – 31. a 32. Kaasalainen, 14. Hoikkanen, 32. Heikkinen, 41. Manninen. Diváci: 518.

SPV Seinäjoki – Koovee 5:7 (2:1, 2:4, 1:2)
Branky: 9. Mäkelä, 11. Hakala, 22. Hakonen, 39. Hankkio, 56. Kuusela – 19. a 26. Ylisiurunen, 27. a 47. Lehtinen, 26. Salomaa, 39. Koljonen, 58. Jyrkkä. Diváci: 912.