Daniel Šešulka
16. 11. 2014 Švýcarsko (0) KOMENTÁŘŮ

Šešulka si připsal první bod, v čele je Trnavského Köniz

Tomáš Trnavský může být spokojený. Jeho svěřenci zvítězili na půdě Thunu po přesvědčivém výkonu 9:4 a udrželi se na čele tabulky o bod před Grasshoppers, kteří rovněž slavili výhru. Tým z Zurichu byl nad síly Churu Tomáše Sladkého. Porážku musel zkousnout i Martin Ostřanský s Malans, radují se naopak gólman Lukáš Bauer z Grünnenmatu a také dvojice Dan Šešulka – Dan Šebek v dresu Willeru.

Největší českou stopu zanechali o víkendu právě hráči obhájce titulu. Šebek ve 4. minutě otevíral skóre a ostravský odchovanec Šešulka si připsal dokonce svůj premiérový bod ve švýcarské nejvyšší soutěži, když nahrával Henriku Olofssonovi. Švédský univerzál se trefil hned 4x a nejvýrazněji se tak podílel na výhře 10:1 na Usterem.

Tomáš Sladký v dresu Churu nebodoval, jeho tým byl však dlouho blízko překvapivých bodů. Nabitá sestava Grasshoppers nakonec ukázala svojí sílu, třetí třetinu ovládla v poměru 6:1 a dotáhla se tak o bod za Köniz na druhé místo tabulky. Tým trenéra Tomáše Trnavského už v sobotu v klidu zvítězil nad Thunem.

Na třetím místě se pak i přes prohru v prodloužení s Langnau udrželo Malans. Aligátoři s Martinem Ostřanským v sestavě otočili ve druhém dějství nepříznivý vývoj, domácí ale vyrovnali a o jejich vítězství rozhodl hned v první minutě nastaveného času Marc Oliver Gerber. Čtvrtá příčka patří Bauerovu Grünenmattu, jenž si v přestřelce poradil s posledním St. Gallenem.

Neuvěřitelný debakl 3:17 (!!!) utrpěl na domácím hřišti Kloten. Střelnici si v dějišti památného MS 2004 otevřeli hráči Rychenbergu. Hned 11 z nich se radovalo z gólu, hattrick vsítil kapitán vítězů Lukas Grunder.

Víkendové výsledky 10. kola švýcarské ligy
Grünenmatt – Waldkirch St. Gallen 9:7 (2:3, 5:2, 2:2)
10. a 29. Hofer, 29. a 39. Ferraresi, 45. a 59. Aeschbacher, 11. Beer, 21. Markström, 37. M. Stucki – 21., 36. a 51. Koskela, 15. a 17. Laaksonen, 12. Jucker, 53. R. Mittelholzer. Diváci: 178.

Thun – Köniz 4:9 (1:2, 0:4, 3:3)
17. Stulz, 54. Fröhlich, 55. Saurer, 58. Wettstein – 1. a 9. Antener, 41. a 58. Berweger, 27. Dumauthioz, 29. N. Wälti, 39. Pillichody, 40. Schneiter, 47. Maurer. Diváci: 486.

Langnau – Malans 7:6 pp. (3:1, 2:5, 1:0 – 1:0)
Branky: 4. a 18. Krahenbühl, 19. Brechbühl, 31. Gfeller, 32. Aeschlimann, 57. Pylsy, 61. Gerber – 23. a 33. Laely, 12. N. Vetsch, 24. Braillard, 26. Hartmann, 33. Hummer. Diváci: 527.

Kloten – Rychenberg 3:17 (0:7, 1:6, 2:4)
Branky: 23. Fischer, 53. Heller, 60. Zolliker – 18., 30. a 43. Grunder, 2. a 26. Schaub, 6. a 10. Borth, 26. a 42. Frejd, 31. a 60. Hautaniemi, 7. Gassmann, 14. Kern, 18. Mahler, 38. Buff, 38. Niiranen, 57. Schwerzmann. Diváci: 375.

Chur – Grasshoppers Zurich 6:10 (3:2, 2:2, 1:6)
Branky: 39. a 40. Binggeli, 9. Camenisch, 10. Kekkonen, 19. Koskelainen, 54. Cavelti – 15. a 18. Nilsson, 46. a 51. Scalvioni, 42. a 52. Honold, 26. Hostettler, 37. Ladner, 56. Zürcher, 57. Wittwer. Diváci: 572.

Wiler-Ersigen – Uster 10:1 (4:0, 2:1, 4:0)
Branky: 30., 39., 40. a 44. Olofsson (na druhou ŠEŠULKA), 15. a 52. Rosén, 4. ŠEBEK, 7. Fankhauser, 20. Mendelin, 58. vlastní – 22. Zeder. Diváci: 321.