Matěj Jendrišák. Foto: Fredrik Berggren Matěj Jendrišák. Foto: Fredrik Berggren
23. 11. 2014 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Fantastický Jendrišák! Hattrickem připravil Falun o radost

Skvělý zápas a hlavně parádní výkon Matěje Jendrišáka, to byl duel o přední příčky švédské Superligy mezi Linköpingem a Falunem. Český centr dal hned tři góly a svou poslední trefou zařídil minutu před koncem vyrovnání…

Na začátku to bylo především galapředstavení Jonase Adrianssona a Alexe Halléna, kteří svými góly dostali Falun až do tříbrankového náskoku, jenže sebevědomí hosté z Linköpingu nesložili zbraně a začali velkou stíhací jízdu. Nejlepší tým světa se bránil stěží a svůj podíl na vyrovnání měl hlavně český reprezentant.

Poprvé se Matěj Jendrišák trefil na konci druhé třetiny při hře 4 na 4 a na začátku poslední části snižoval už na 4:5. Linköping stihl vyrovnat 71 sekund před koncem a opět pálil Jendrišák!
Linköping ale nakonec smutnil. V prodloužení rozhodl o vítězství Falunu Alexander Galante Carlström.
Matěj Jendrišák nasbíral v dosavadních 12 zápasech Superligy 11 gólů a 5 asistencí a těsně před startem MS se stal také nejproduktivnějším hráčem Linköpingu.

Ztrátu dvou bodů Linköpingu využilo Pixbo, které vyhrálo v Sundsvallu nad tamním Granlem 11:7 a posunulo se do čela.

Důležitý bod v utkání s Warbergem vybojoval i Dalen, i když vzhledem k průběhu zápasu si jistě přáli Tomašík a spol. víc. První gól dokonce padl po ryze české spolupráci Milana Tomašíka a Patrika Suchánka. Warberg ale nakonec dokázal tři minuty před koncem vyrovnat a v prodloužení vyhrál. Dalen přesto drží před pauzou osmou příčku, zajišťující play off.