Česká Lípa - Litvínov 14:6. Foto: facebook FBC Česká Lípa Česká Lípa - Litvínov 14:6. Foto: facebook FBC Česká Lípa
8. 12. 2014 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Peklo v České Lípě, Bivoj si odvezl 14 gólů

Českolipští florbalisté pojali utkání s Litvínovem jako mikulášský večer a divákům, z nichž mnozí přišli s čertovskými rohy na hlavě, přichystali gólové hody. Litvínov v pekle shořel a dostal na cestu 14 gólů…

Severočeské derby jen potvrdilo suverenitu domácích v letošním ročníku soutěže. Bivoj sice po ne zrovna povedeném začátku stáhl skóre až na rozdíl dvou gólů, od stavu 8:6 ale v poslední třetině stříleli jen domácí. Martin Jeřábek a Jakub Novák zkompletovali hattricky a Česká Lípa unikla svým pronásledovatelům už na 5 bodů.

Kunratický Start totiž ve Svitavách ztratil nadějný náskok a vítězství za dva body zachraňoval až v samostatných nájezdech. Hrdinou zápasu ale přesto byl domácí Vladislav Doseděl, který dal všechny tři góly domácích.

1. liga: Ústí - Opava. Foto: facebook Florbal Ústí

1. liga: Ústí – Opava. Foto: facebook Florbal Ústí

Ústí se na „povinné“ vítězství nad poslední Opavou hodně nadřelo. Domácí tým sice ani na minutu nepustil svého soupeře do vedení, téměř celý zápas se ale strachoval. Slezané byli neustále v kontaktu a dlouho prohrávali jen o jediný gól. Zápas nakonec rozhodl při power-play hostů Tomáš Huslička střelou do prázdné brány.

Ještě větší smůlu měl Rožnov, který v Kladně přišel o body pouhé 3 vteřiny před koncem. Vyrovnaný zápas zvrátil na domácí stranu Petr Chvojka, který prostřelil Ciompu. Rožnov přesto získal ze tří výjezdů v posledních třech utkáních šest důležitých bodů a dostal se do bojů o play off.

V boji o osmou příčku naopak ztratili Black Angels, kteří prohráli v Pelhřimově po samostatných nájezdech. Domácí získali teprve druhé letošní vítězství.

Jihomoravské derby mezi Hattrickem Brno a Znojmem dlouho lépe zvládali domácí. Ještě do poslední třetiny šli s vedením 3:2, v poslední části ale neuvěřitelně ztratili zápas a po pěti obdržených gólech prohráli 3:7. Hattrick, který hrál loni finále soutěže, tentokrát začíná pomalu ztrácet kontakt s osmou příčkou.

Výsledky 12. kola:

Česká Lípa – Litvínov 14:6 (5:1, 3:4, 6:1)
Branky: 4., 18. a 59. Jeřábek, 21., 35. a 49. Novák, 14. a 51. Slaný, 22. a 50. Tichý, 9. Mlejnek, 12. Vnuk, 48. Bezouška, 51. Jirsa – 15. Kašpárek, 26. Skalitz, 30. Hocelík, 31. Werner, 37. Řeháček, 45. Plommer. Diváci: 253.

Ústí n/L – Opava 7:5 (3:3, 2:0, 2:2)
15. a 19. Horák, 30. a 54. Kopecký, 6. Grosse, 37. Stummer, 60. Huslička – 20. a 56. J. Kocur, 10. V. Kocur, 17. Boželník, 43. Dzierža. Diváci: 140.

Svitavy – Start98 3:4sn (1:3, 1:0, 1:0 – 0:0)
11., 29. a 48. Doseděl – 1. Kiprov, 7. Svoboda, 19. Piňos, rozh. nájezd Haspeklo. Diváci: 229.

Pelhřimov – Black Angels 6:5sn (0:2, 2:2, 3:1 – 0:0)
28. a 54. Poduška, 23. Charouzek, 51. David, 58. Knězů, rozh. nájezd Fučík – 24. a 49. Vlasák, 2. Pojar, 19. Nekola, 33. Vaculík.

Kladno – Rožnov p/R 8:7 (3:2, 3:2, 2:3)
16., 19. a 29. Louvar, 51. a 60. Chvojka, 10. Přívara, 27. Nushart, 36. Prošek – 45. a 46. Velech, 15. Barabáš, 18. Polášek, 25. Rýpar, 37. Krhut, 52. Viktořík. Diváci: 78.

Hattrick Brno – Znojmo 3:7 (1:1, 2:1, 0:5)
3. Houbal, 28. Felkl, 34. Hauser – 5. a 58. Pánek, 25. Číhal, 43. Palát, 46. Částek, 56. Zejda, 59. Horák. Diváci: 129.

Autor: Tomáš Rambousek