Japonsko Japonsko
11. 12. 2014 Reprezentace (0) KOMENTÁŘŮ

Göteborg – souhrn 6. dne: Největší radost měli Japonci, semifinále pak uhráli velikáni

Účast v semifinále si podle předpokladů zajistily výběry Finska a Švédska. Švédové dokonce nasázeli nešťastným Estoncům 17 branek a před semifinálovým duelem se pořádně rozstříleli. Určitě však neměli z postupu takovou radost jako hráči Japonska po výhře nad Korejskou republikou v souboji o 15. místo. Japonci si připsali premiérové vítězství na turnaji a po zápase byly na jejich tvářích vidět slzy dojetí.

Finové rozsekli duel s Norskem už v 1. třetině. V 9. minutě otevřel skóre Kukkola, pak se 2x trefil Kapanen a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Po bezbrankové prostřední periodě se finský celek střelecky činil ještě v závěrečné třetině a nakonec zvítězil 6:1. V semifinále se utká s vítězem čtvrtfinálového duelu mezi Českem a Dánskem.

Švédové před pouhými 3000 fanoušků deklasovali Estonce 17:0. Hattrick góly nasázel do sítě týmu z Pobaltí Joel Kanebjörk, po 2 gólech pak přidali Wallgren, Östholm a Enström. Švédové proměnili zápas ve svou exhibici, branku Estonska zasypali 53 střelami!

O konečné 9. místo bude moci bojovat výběr Německa. Němci v prodloužení zdolali Spojené státy 6:5 a v zítřejším souboji vyzvou Slovensko. Němci ve 46. minutě šli do jednogólového vedení a už to vypadalo, že si těsný náskok udrží. V 57. minutě však za Američany srovnal McVey. Vítěznou trefu v prodloužení zaznamenal Alexander Burmeister.

Slováci strhli vývoj utkání s Kanadou na svou stranu až v poslední třetině. Do té doby Kanada držela krok a ve 49. minutě šla dokonce do vedení. Jenže pak se postupně trefili Řezanina, Komačka a Pelegrin a Slovensko ovládlo duel po výsledku 5:3.

Konečnou 13. příčku vybojovali florbalisté Ruska, kteří porazili Austrálii vysoko 11:4. Čtyři úspěšné trefy zaznamenal Pavel Semjonov, tři zásahy přidal Alexander Taldonov. Australané s českým koučem Daniele Dorňákem tak obsadili na světovém šampionátu 14. místo.

Obrovská radost vypukla po duelu o 15. místo na japonské střídačce. Japonci na mistrovství doposud nezvítězili ani v jednom utkání, nyní však v prodloužení přetlačili v asijském derby Korejskou republiku (na kterou v základní skupině nestačili) a po zápase plakali dojetím. Vítězný gól si v 62. minutě připsal Šohej Kurata.

Výsledky 6. hracího dne

Čtvrtfinále

Finsko – Norsko 6:1 (3:0, 0:0, 3:1)
Branky: 13. a 20. Kapanen, 9. Kukkola, 50. Hyvärinen, 57. Hänninen, 60. Kohonen – 45. Kronberg. Rozhodčí: Černý, Janoušek (oba ČR). Vyloučení: 1:0. Vvyužití: 0:1. Diváci: 2112.

Švédsko – Estonsko 17:0 (3:0, 6:0, 8:0)
Branky: 11., 48. a 50. Kanebjörk, 9. a 34. Wallgren, 20. a 54. Östholm, 22. a 33. Enström, 29. Nilsson, 31. Svahn, 33. Karlsson, 41. Malmström, 43. Nilsberth, 43. Sundstedt, 51. Adriansson, 56. M. Samuelsson. Rozhodčí: Burek, Czarnecki (oba Pol.). Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 2968.

O 9. až 12. místo

USA – Německo 5:6 (1:1, 2:2, 2:2 – 0:1) po prodl.
Branky: 7. a 51. Hansen, 25. Förare, 37. Brown, 57. McVey – 16. a 45. Falkenberger, 32. a 63. Burmeister, 35. a 46. Broker. Rozhodčí: Henriksen, Ingebritsli (oba Nor.). Vyloučení: 3:0. Bez využití. Diváci: 183.

Kanada – Slovensko 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)
Branky: 22. Ridgewell, 24. Kanji, 49. Hannelius – 6. Gál, 31. Zeliezka, 52. Řezanina, 55. Komačka, 58. Pelegrin. Rozhodčí: Baumgartner, Kläsi (oba Švýc.). Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 101.

O 13. místo

Austrálie – Rusko 4:11 (2:4, 2:4, 0:3)
Branky: 8. a 31. Diffen, 7. Woods, 27. Monckton – 10., 36., 43. a 54. Semjonov, 5., 14. a 35. Taldonov, 13. Jurijev, 21. Bryn, 22. Suvorov, 55. Šarapov. Rozhodčí: Fordell, Vuola (oba Fin.). Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 101.

O 15. místo

Japonsko – Korejská republika 5:4 (1:3, 2:0, 1:1 – 1:0) po prodl.
Branky: 24. a 31. Macuba, 52. a 62. Kurata, 20. Ueda – 13. a 18. Baek Hee Lee, 4. Jun Oh Lee, 41. Ki Wung Lee. Rozhodčí: Skoog, Hamberg (oba Švéd.). Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. Diváci: 569.