Švédsko získalo 8. titul mistrů světa Švédsko získalo 8. titul mistrů světa
14. 12. 2014 Reprezentace (0) KOMENTÁŘŮ

ŠVÉDSKO MÁ POOSMÉ ZLATO! Finy ale porazilo „jen“ 3:2

Zlato z mistrovství světa zůstává doma! Švédové ve finále 10. světového šampionátu prohrávali s Finy po 1. třetině 0:2, ale nakonec zápas otočili a i když nevyhráli očekávaným drtivým rozdílem, jak se očekávalo, pohár pro šampiony zůstává v jejich držení. Z titulu mistrů světa se radují poosmé v historii.

Finále snů. Co víc si mohli fanoušci ve vyprodané göteborské hale Scandinavium přát? Snad jen víc švédských gólů a hladší průběh. Pro domácího fanouška to byly nervy do posledních minut. Těsné vítězství 3:2 ale tým Jana Erika Vaary s vypětím všech sil ubránil.

Finský tým totiž už od prvních minut komplikoval domácím snadnou cestu za zlatem. Jani Kukkola už po 26 sekundách překvapil Ămana a opaření Švédové zapomněli, že doposud byli na turnaji víc než suverénní. Finsko skvěle bránilo a často hrozilo z brejků. Minutu před koncem třetiny pak Risto Töllikkö zakončil skvěle sehraný kontr a zvýšil skóre na 2brankový rozdíl.

Na Švédech byla znát nervozita a nebýt Salinovy minely, po které probudil diváky v hale nekompromisním gólem Mattias Samuelsson, asi by domácí trápení nemělo konce.

WFC 2014 - SWE - FIN

Na nervy zahráli Švédům i rozhodčí Černý s Janouškem, kteří si dovolili neuznat gól Johana Samuelssona. Na konci 2. třetiny ale přece jen Robin Nilsberth ranou „od modré“ v přesilovce srovnal skóre.

Opatrnou poslední třetinu rozčísl až gól Henrika Stenberga, který na dlouhou ruku plácl z voleje do míčku a poprvé dostal svůj tým do vedení. V závěru tak nastala málo vídaná věc. Švédové se zavřeli na vlastní polovině a rozhodli se jednobrankové vedení bránit!

Výsledek – finále:
Švédsko – Finsko 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
22. M. Samuelsson (Samuelsson), 38. Nilsberth (Nilsson), 47. Stenberg (J. Samuelsson) – 1. Kukkola (Kivilehto), 20. Tollikko (Salin). Rozhdočí: Černý, Janoušek (Česko). Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 12 044