6. 11. 2011 Reprezentace - Junioři (0) KOMENTÁŘŮ

Junioři zakončili brněnské EFT prohrou se Švédy

Poslední vystoupení nově se tvořící reprezentace juniorů na turnaji Škoda Cup v Brně skončilo prohrou 4:11 se Švédy. Díky gólmanovi Jakubu Výtiskovi a střelci Tadeáši Chroustovi ale nakonec získali čeští mladíci bod navíc za vítězství v nájezdech.

Poraženým utekl začátek, už po 10 minutách prohrávali 0:4, po trefě důrazného Ondřeje Svatoše ale nakonec gólovou lavinu zastavili a ve 2. třetině sehráli s favorizovanými Seveřany relativně vyrovnanou pasáž hry.

Už 4 minuty před koncem se trenéři za stavu 4:9 rozhodli pro experiment a český celek hrál v šesti bez brankáře. Po několik nadějných střelách nakonec ale domácí výběr od celku Tre Kronor dvakrát inkasoval a skóre bylo na konci dvouciferné.

Češi se ale s turnajem přece jen rozloučili s úsměvem: lépe totiž zvládli závěrečnou dovednostní soutěž samostatných nájezdů.

Výsledek:
Česko – Švédsko 4:11 (1:5, 2:2, 1:4)
Branky a nahrávky:
17. Svatoš (Procházka), 21. Procházka (Dóža), 29. Dóža (Svatoš), 55. Řehoř (Chroust) – 4. Rosengren, 6. Johansson (Englöw), 8. Larsson (Karlsson), 9. Palmqvist (Johansson), 13. Waldenvik (Karlsson), 22. Hydén (Nielsen), 24. Englöw (Rosengren), 45. Bremer (Larsson), 56. Karlsson (Waldenvik), 59. Hydén (Waldenvik), 60. Larsson (Stenbäck). Nájezdy: 1:0. Střely na branku: 25:38. Rozhodčí: Järventausta, Myllykangas (oba Fin.). Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 382. Nejlepší hráči utkání: Ondřej Svatoš – Kasper Hydén.

Druhý zápas dne:
Finsko – Švýcarsko 8:5 (1:2, 4:2, 3:1)
Branky: 34. a 46. Johansson, 9. Kailiala, 28. Salo, 29. Savonen, 40. Kulmala, 41. Kaartinen, 46. Johansson, 53. Immonen – 6. Louis, 16. Staub, 34. Baumann, 40. Engel, 55. Baumann. Střely na branku: 28:21. Rozhodčí: Gross, Larinovs (oba Lot.) Vyloučení: 0:3. Využití: 2:0. Diváci: 212.