Patrik Suchánek a Martin Tokoš v dresu Dalenu. Patrik Suchánek a Martin Tokoš v dresu Dalenu.
11. 1. 2015 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Dalen přetlačil Jendrišákův Linköping, vítězný gól dal Tokoš

Překvapivého vítěze má český souboj ve švédské Superlize. Jendrišákův Linköping se musel sklonit před Dalenem a propadl se na 4. místo tabulky. Šlágr kola mezi Falunem a Pixbem jasně opanovali domácí obhájci titulu, kteří zvítězili 5:1.

Linköping vstoupil do zápasu 16. kola lépe a i díky gólu a asistenci Matěje Jendrišáka vedl po 1. třetině 3:1. Dalen však nakopl svým zásahem Milan Tomašík a ve 3. části už předloňský vícemistr kraloval. Vítězný gól vsítil český rychlík Martin Tokoš, který si připsal ještě přihrávku na závěrečnou trefu Ketila Kronberga. Za hosty nastoupil i třetí Čech Patrik Suchánek.

Nejvybranější pokrm víkendového florbalového menu se servíroval ve Falunu, kam přijelo Pixbo. Borci v legendárních růžových dresech se před 1547 fanoušky dostali do vedení díky Alexandru Galante Carlströmovi, necelou minutu po zahájení prostřední části zvýšil excentrický Jonas Adriansson a na začátku 3. dějství přidal 3. gól další tradiční střelec Rasmus Enström.

Šance Pixba definitivně zhatil 2 brankami v rozmezí 7 vteřin (!) 30letý forward Johannes Skog. Čestný úspěch Martina Östholma už na výhře Falunu nic nezměnil.

Už v sobotu si přesvědčivé vítězství připsalo Mullsjö. Tým kontroverzního kapitána Davida Gilleka rozstřílel před další parádní návštěvou 1503 diváků Granlo 9:2. Čtyřmi přesnými zásahy se blýskl Jimmie Pettersson.

Čtyřgólový zápas si užil i německý bombarďák ze Storvrety Fredrik Holtz. Jeho tým šel proti Höllvikensu do vedení už po 32 sekundách zásluhou Rasmuse Sundstedta, po 2 třetinách vedl 10:2 a v poslední 20minutovce si luxusní náskok už jen pohlídal.

Dál pokračuje trápení AIK Stockholm. Parta kolem několikanásobného kapitána mistrů světa Karla Johana Iraeuse prohrála s nebezpečným Helsingborgem 5:8 a v tabulce je třetí od konce.

Jedinou remízu víkendu přinesl duel mezi Warbergem a Siriusem. Za domácí se 2x trefil čerstvý světový šampion Mattias Wallgren, zahanbit se však nenechal ani hostující tahoun Billy Nilsson. Kanonýr s charakteristickým čírem na hlavě se trefil rovněž 2x a upevnil si vedení v kanadském bodování celé soutěže.

Víkendové výsledky

Linköping – Dalen 4:6 (3:1, 0:1, 1:4)
Branky: 8. Ström (JENDRIŠÁK), 13. JENDRIŠÁK, 14. Ekstrand, 47. Fritzell – 11. Berglund, 22. TOMAŠÍK, 44. Eriksson, 47. Bodén, 48. TOKOŠ, 59. Kronberg (TOKOŠ). Diváci: 916.

Falun – Pixbo 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
52. a 52. Skog, 9. Carlström, 21. Adriansson, 42. Enström – 59. Östholm. Diváci: 1547.

Mullsjö – Granlo 9:2 (1:0, 3:1, 5:1)
Branky: 26., 43., 55. a 57. Pettersson, 42. a 47. Utterberg, 14. Nygardh, 23. Lundgren, 35. Hedin – 33. Hjort, 47. Berglund. Diváci: 1503.

Storvreta – Höllvikens 10:2 (5:2, 5:0, 0:0)
Branky: 4., 11., 23. a 37. F. Holtz, 1. a 30. Sundstedt, 34. a 40. Stenberg, 7. Berggren, 16. Sjögren – 10. Karlsson, 10. Gullberg. Diváci: 685.

Helsingborg – AIK Stockholm 8:5 (1:0, 3:2, 4:3)
Branky: 17., 33. a 55. Gullstrand, 53. a 60. Kukkola, 23. Nilsson, 36. Moilanen, 55. Lidholm – 35. a 39. Björkström, 45. a 49. Hyvärinen, 60. Hagberg. Diváci: 1025.

Warberg – Sirius 5:5 (1:2, 3:2, 1:1)
Branky: 39. a 41. Wallgren, 18. Akesson, 26. Palmén, 36. Hasselström – 29. a 51. B. Nilsson, 14. Barck, 18. Eriksson, 40. Berlin. Diváci: 860.