1. 4. 2012 Zahraničí (1) KOMENTÁŘŮ

ŠVÉDSKO: Falun a Pixbo jdou po dramatech do semifinále

Dvě velká dramata nabídl nedělní program čtvrtfinále švédské superligy. Pixbo doma udolalo Warberg po prodloužení, Falun prošel do semifinále až díky samostatným nájezdům.

Zápas ve Falunu vypadal dlouho jednoznačně, domácí vedli v polovině zápasu už 6:2. Helsingborg se ale s předčasným koncem sezony nehodlal smířit a 4gólové manko srovnal i díky 3 gólům Daniela Johnssona. Jelikož rozhodnutí nepřineslo ani prodloužení, musely se jet samostatné nájezdy. Falun v nich vyhrál 2:0 a stejně jako vloni postoupil mezi nejlepší 4 týmy ligy.

Pixbo doma dvakrát s Warbergem prohrálo, a tak si dalo záležet na začátku. Emil Julkunen už po 35 sekundách dostal domácí tým do vedení. Warberg ale následně otočil a třikrát vedl. Lišky pokaždé dokázaly srovnat. Když už se zdálo, že na gól Kima Hadelunda domácí nenajdou odpověď, trefil se 59 sekund před koncem Patrik Malmström. Prodloužení se hrálo jen 90 sekund. Radost pro Pixbo zařídil zkompletováním hattricku Isaac Rosén.

Semifinálové dvojice vytvoří Storvreta a Falun. Druhý účastník superfinále vzejde z tradičního czechopenového duelu Pixbo – Dalen.

Švédsko – semifinále, 5. zápasy:

Falun – Helsingborg 8:7sn (3:1, 3:2, 1:4 – 0:0)
3., 29. a 51. Hajo, 32. a rozh. nájezd Enström, 2. Tomth, 14. Skog, 31. Fernqvist – 38., 48. a 58. Johnsson, 42. a 51. Kukkola, 15. Gullstrand, 25, Uhrberg. Diváci: 1873. Konečný stav série: 3:2.

Pixbo – Warberg 5:4 (1:1, 1:1, 2:2 – 1:0)
33., 49. a 62. Rosén, 1. Julkunen, 60. Malmström – 16. H. Olofsson, 22. Hasselström, 46. Henriksson, 51. Hadelund. Diváci: 1803. Konečný stav série: 3:2.