Alexander Andersson a Martin Tokoš. Foto: Per Wiklund. Alexander Andersson a Martin Tokoš. Foto: Per Wiklund.
15. 2. 2015 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Florbalisté Dalenu vypadli čtyři kola před koncem základní části švédské Superligy z playoffové osmičky. Na utkání, které s Pixbem odehráli v Örnsköldsviku, budou chtít co nejdřív zapomenout. Hlavně kvůli šílené druhé třetině, kterou prohráli 0:8!

Dalen tak v jednu chvíli prohrával 0:9 a při vyloučení Martina Tokoše byl blízko ještě větší potupy. Pixbu spadlo do brány takřka vše. Čest týmu z Umea zachraňovala v poslední části české legie. Martinovi Tokošovi nebyl výsledek vůbec lhostejný a bojoval až tak, že třikrát skončil na trestné lavici. Pak ale dal první gól do sítě Pixba a v závěru se dvakrát trefil i Milan Tomašík. Dalen ztrácí po prohře 3:10 na play off jeden bod.

Další český gól přidal v neděli Matěj Jendrišák, který přispěl v souboji Linköpingu se Storvretou k výsledku 5:5. V divoké první třetině padlo hned sedm gólů, ve druhé polovině zápasu si pak týmy daleko víc hlídaly zadní vrátka. Jendrišákův tým ale musí mrzet ztráta bodů. Linköping totiž po velké dřině otočil skóre, ale nakonec inkasoval šest minut před koncem.

Důležité vítězství zaznamenal i díky hattricku Billyho Nilssona Sirius. Méně slavný tým z Uppsaly doma deklasoval Växjö 8:0 a dotáhl se na 10. místo. Na hranici play off ztrácí už jen dva body.

Na pojištění svých pozic poctivě zapracoval Helsingborg, který získal povinné vítězství 6:3 nad Morou a zadařilo se i Mullsjö, které doma porazilo Warberg.

Zpátky ve formě je Falun, který doma rozstřílel AIK Stockholm 10:4, navzdory čistému hattricku Rickieho Hyvärinena.

Švédská superliga, 22. kolo:

Dalen – Pixbo 3:10 (0:1, 0:8, 3:1)
Branky: 49. a 60. TOMAŠÍK, 47. TOKOŠ – 18. Andreasson, 23. Henriksson, 24. 32. Östholm, 25. Ojaniemi, 29. I. Julkonen, 35. Wiklund, 37. E. Julkunen, 39. Fors, 58. Calebson. Diváci: 871.

Helsingborg – Mora 6:3 (2:0, 0:1, 4:2)
Branky: 4. 46. 60. Johnsson, 15. Nordgren, 49. Kukkola, 54. Olsson – 28. a 56. Edberg, 59. Mbanza. Diváci: 1031.

Falun – AIK Stockholm 10:4 (2:0, 3:3, 5:1)
Branky: 3., 49. a 59. Enström, 10., 27. a 57. Galante Carlström, 7. Skog, 37. E. Johansson, 41. vlastní, 42. Tiitu – 30., 33. a 36. Hyvärinen, 51. Jirebeck.

Linköping – Storvreta 5:5 (3:4, 1:0, 1:1)
Branky: 10. Alm, 15. M. Johansson, 16. Marcus Karlson, 37. JENDRIŠÁK, 41. Dargen – 3. Sundstedt, 9. Rudd, 19. M. Samuelsson, 20. Holtz, 54. Paulsson. Diváci: 968.

Sirius – Växjö 8:0 (3:0, 1:0, 4:0)
Branky: 20., 44. a 59. B. Nilsson, 39. a 59. Berlin, 8. a 57. Jällrud, 9. J. Eriksson. Diváci: 665.

Mullsjö – Warberg 5:4 (2:0, 2:1, 1:3)
Branky: 8. Van Keppel, 14. Utterberg, 24. Gillek, 27. Pettersson, 56. Palmqvist – 22. Welin-Odeback, 57. Karlander, 57. R. Eriksson, 59. Wallgren. Diváci: 1232.

Autor: Tomáš Rambousek