Patrik Suchánek a Martin Tokoš v dresu Dalenu. Patrik Suchánek a Martin Tokoš v dresu Dalenu.
18. 2. 2015 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Jendrišák s Tokošem pálili ostrými, Dalen bojuje o play off

Dvěma českým vyslancům se dnes ve Švédsku střelecky dařilo! Martin Tokoš vstřelil gól do sítě Granla a přispěl k důležitému vítězství Dalenu. Devátý celek tabulky totiž ještě stále usiluje o postup do play off. Trefil se také Matěj Jendrišák, jeho Linköping ale doma prohrál s AIK v prodloužení.

Dalen sehrál s Granlem dramatickou partii. Po první třetině vedli hosté 2:1 i díky jedné trefě Martina Tokoše, který se prosadil už ve druhé minutě střetnutí. Také po druhé části si těsné vedení uchovávali florbalisté Dalenu. Domácím se však podařilo necelé tři minuty před koncem zápasu srovnat. Poslední slovo měl Johan Eriksson a 71 vteřin před koncem vystřelil hostujícímu celku výhru.

Dalen se tak nachází na deváté pozici a jen o skóre zaostává za osmou Storvretou. Ta se letos hodně trápí a ani dnes nedokázala uspět. Na domácí půdě prohrála se Siriusem 5:7, k výhře ji nepomohli ani dvougólový střelci Henrik Stenberg s Joakimem Olssonem. Za Sirius zaznamenal hattrick Carl Kostov-Bredberg.

Druhým českým úspěšným střelcem večera se stal Matěj Jendrišák. Útočník Linköpingu se prosadil na začátku druhé třetiny, kdy se domácí probouzeli po nepovedené úvodní třetině. Základní hrací doba nakonec skončila remízou. V prodloužení se prosadil Kevin Björkström a přisoudil druhý bod na stranu AIK.

Výsledky švédské Superligy:

Linköping – AIK Stockholm 5:6 (0:2, 5:3, 0:0 – 0:1) po prodl.
Branky: 21. Karlsson, 24. JENDRIŠÁK, 26. Johansson, 31. Alm, 37. Fritzell – 27. a 64. Björkström, 6. Kranberg, 8. Iraeus, 24. Landberg, 34. Kjellbris. Diváci: 1226.

KAIS Mora – Falun 5:6 (2:2, 1:3, 2:1)
Branky: 53. a 60. Wallin, 3. Edberg, 4. Borgsgard, 24. Widh – 2. a 22. Tiitu, 11. a 34. Galante Carlström, 36. Hallén, 57. Larsson. Diváci: 390.

Växjö – Warberg 10:4 (2:0, 2:2, 6:2)
Branky: 2. a 43. Ahlroth, 3. a 41. Johansson, 33. a 44. Roos, 33. a 45. A. Andersson, 46. V. Johansson, 58. Uhrberg – 21. vlastní, 38. J. Andersson, 56. Palmén, 55. Karlander. Diváci: 1139.

Pixbo – Hollvikens 8:7 (3:3, 1:1, 3:3 – 1:0) po prodl.
Branky: 16. a 46. Henriksson, 40. a 47. Malmström, 10. Östholm, 12. Hydén, 41. Calbesson, 64. Wiklund – 29. a 56. Nivestam, 7. Mattsson, 12. Ottosson, 15. Rubensson, 53. Wilhemsson, 56. M. Andersson. Diváci: 284.

Storvreta – Sirius 5:7 (0:1, 3:3, 2:3)
Branky: 29. a 36. Stenberg, 45. a 57. Olsson, 23. vlastní – 35., 48. a 51. Kostov-Bredberg, 33. a 42. Eriksson, 10. Stenlund, 30. Jällrud. Diváci: 2444.

Granlo – Dalen 4:5 (1:2, 2:2, 1:1)
Branky: 17. Nordlund, 27. A. Samuelsson, 38. Nyh, 58. Berglund – 7. a 27. Kronberg, 39. a 59. Eriksson. 2. TOKOŠ. Diváci: 694.

Helsingborg – Mullsjö 5:4 (1:0, 3:1, 1:3)
Branky: 26. a 52. Moilanen, 15. J. Nilsson, 31. Kukkola, 40. Gullstrand – 53. a 60. Pettersson, 39. Utterberg, 53. Kihlblom. Diváci: 714.