Dušan Přívara. Foto: facebook FBC Kladno Dušan Přívara. Foto: facebook FBC Kladno
8. 3. 2015 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

1. liga mužů – Kladno ztrácí vedení, Pelhřimov srovnal sérii, ostatní favorité nezaváhali

Druhý hrací den prvního víkendu vyřazovacích bojů je již minulostí. Až na sérii Znojma s Kladnem, kde Znojmo srovnalo na 1:1 a a Black Angels s Pelhřimovem, kde srovnal pro změnu Pelhřimov, všechny zápasy vyhráli favorité.

FBC BRZDY CZ Česká Lípa – FBŠ Hattrick Brno 7:2 (4:0, 1:1, 2:1)

Branky: 2., 15. Jakub Novák, 5. Lukáš Mlejnek, 16. Štěpán Slaný, 27. Jan Hřebřina, 49. Jan Baudisch, 53. Milan Tichý – 39. Jan Vojtíšek, 52. Ladislav Plachý.  Rozhodčí: Oskar Novák – Přemysl Škaloud. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváci: 331.

Souboj prvního a osmého týmu tabulky se odehrál v podobném duchu jako včera. Českolipští si celý zápas pohlídali a i když brankář hostů s obránci od druhé části snížil produktivitu soupeře, k vítězství to nestačilo. Zásluhou vyhrané první třetiny poměrem čtyři nula se domácí mohou radovat i druhého vítězství ve čtvrtfinále.

Stav série: 2:0

SK Bivoj Litvínov – 1. FBK Rožnov p/R 7:6 (0:2, 6:1, 1:3)

Branky: 23., 34. Michal Plomer, 24. Daniel Hulič, 26. Ondřej Hertl, 29. Ondřej Kašpárek, 34., 44. Viktor Hocelík – 8., 37. a 45. Josef Rýpar, 17. Josef Viktořík, 44. Petr Velech, 45. Josef Čejpa. Rozhodčí: Milan Baloun – Lukáš Čížek. Vyloučení: 0:4. Využití: 1:0. Diváci: 150.

Rožnov, kterému před play off odešli zkušení hráči jako jsou Ciompa či Hrubý dokazují, že v play off nejsou neoprávněně. Důkazem byl i dnešní zápas – hned v první třetině hosté dvakrát skórovali, přičemž zablokovali a vychytali všechny střely soupeře. Druhá dvacetiminutovka byla v režii domácích. Ti se trefili postupně šestkrát a o zápase bylo prakticky rozhodnuto. Rožnov navzdory obdržení sedmého gólu třikrát skóroval, ke srovnání stavu to už dotáhnout nedokázal. Za hosty se ukázal hnacím motor Rýpar, který v každé třetině přidal po gólu.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBC Kladno 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)

Branky: 6. Petr Sláma, 13. Filip Horák, 59. Martin Pánek, 60. Pavel Palát – 55. Petr Lacko, 57. Jan Louvar. Rozhodčí: Petr Černý – Jiří Janoušek.  Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 248.

Zatímco včera domácí tým prohrál, dnes se mohl radovat s výhry. Domácím vycházel zápas už od začátku. V šesté minutě se trefil Sláma a Znojmo tak šlo do vedení, na což hosté nenašli odpověď. Druhou třetinu oba týmy byly velmi aktivní, zkušení brankáři ale zažívali chvilku slávy, třetina tak skončila nerozhodně nula nula. Do posledního dějství šli oba týmy s rozdílnými úkoly. Znojmo chtělo vedení udržet a vyhrát, Kladno srovnat a vyhrát. Kladno poměrně jednoduše srovnalo, domácí pohánění více jak dvěma stovkami fanoušků přidali dva góly a srovnali sérii na jedna jedna.

Stav série: 1:1

FBC Start98 – Florbal Ústí 6:5p (0:3, 2:1, 3:1 – 1:0)

Branky: 36. Jiří Kropáček, 36. Petr Haspeklo, 41. Tomáš Kiprov, 55., 63. Eduard Piňos, 60. Ondřej Vavro – 11. Jan Filipec, 12. Filip Kučaba, 14. David Stummer, 31. Viktor Kopecký, 46. Tomáš Brom. Rozhodčí:  Martin Valenta – Michal Žďárský.  Vyloučení: 2:3. Využití: 3:O. Diváci: 98.

Ústí se po večerní prohře poučilo z chyb a ovládlo první dějství tři nula. Byla to jediná vyhraná třetina z pohledu hostujícího celku. Zbytek zápasu se vydařil domácímu týmu, který pohodl dorovnal brankové manko a v prodloužení vyhrál.

PLAY DOWN

FbK Svitavy – S.K. P.E.M.A. Opava 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)

Branky: 20. Lukáš Brýdl, 29., 54. Vladislav Doseděl, 58. Aleš König – 6. Tomáš Solný, 46. Karel Balnar, 56. Karel Boželník. Rozhodčí: Vladimír Hála – Pavel Szilvási.  Vyloučení: 1:3. Využití: 1:1. Diváci: 230.

Svitavy, které hrály podruhé v letošním play off před svými fanoušky chtěly vyhrát a odjíždět do Opavy s dvoubodovým náskokem. V zápase, který patřil k těm těžším, se to sice domácím podařilo, zásluhu na tom měl i domácí brankář, který ve druhé třetině udržel čisté konto.

BLACK ANGELS – Spartak Pelhřimov 3:4p (0:0, 2:1, 1:2 – 0:1)

Branky: 28., 33. Pavel Vlasák, 49. Jakub Mucha – 25. Petr Poduška, 54. Luděk Charouzek, 56. Václav Fučík, 61. Luděk Charouzek. Rozhodčí: Radim Sýkora – Miroslav Tkáč. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:0.

Sérii prohrávající Spartak se po včerejší prohře vzchopil a i když to tak zprvu nevypadalo, došel až do prodloužení, ve kterém v první minutě rozhodl Charouzek pro hostující tým. Dvěma góly se blýskl Pavel Vlasák z Black Angels.

Stav série: 1:1

Autor: Redakce Florbal.cz