Lassi Vänttinen
26. 3. 2015 Švýcarsko (0) KOMENTÁŘŮ

Ostřanského trefa Malans nepomohla, do semifinále lépe vstoupily Köniz a Wiler

Do semifinále švýcarské nejvyšší soutěže vykročili správnou nohou hráči Wileru a Könizu. Oba dva celky si se svými soupeři poradily po výsledku 8:5. Aligátorům z Malans nestačil k výhře ani gólový zápis Martina Ostřanského.

Köniz se ve čtvrtfinálové sérii s Churem pral o postup až do šestého zápasu, naproti tomu Malans měli o něco více volna, sérii s Rychenbergem totiž ukončili už po pátém vzájemném duelu. Delší pauza však Aligátorům moc neprospěla.

V úvodním utkání na svého soupeře nestačili. Nevyšla jim úvodní část, a přestože ve druhé třetině se snažili ztrátu dohnat, Köniz v té třetí zasadil papírovému favoritovi série rozhodující údery. V 56. minutě zmírnil porážku svým gólem český útočník Martin Ostřanský.

V sérii mezi Wilerem a Langnau zatím platí zavedené pořádky. Vítěz základní části komplikace nepřipustil a uhájil svou domácí půdu. Utkání tým bratrů Hofbauerů rozhodl především v prostřední části, ve které nasázel do sítě soupeře pět branek. Play off švýcarské ligy bude pokračovat zápasy o víkendu.

Výsledky semifinále play off:

Wiler – Langnau 8:5 (2:2, 5:1, 1:2)
Branky: 10. a 21. Rosén, 35. a 58. Mendelin, 18. Zimmermann, 22. Vänttinen, 37. Fankhauser, 38. Väänänen – 2. a 26. Krähenbühl, 13. L. Andersson, 50. Siegenthaler, 58. Pylsy. Diváci: 608. Stav série: 1:0.

Malans – Köniz 5:8 (1:3, 3:2, 1:3)
Branky: 10. a 29. Hummer, 22. Buchli, 28. Braillard, 56. OSTŘANSKÝ – 3. a 60. Schmocker, 15. a 36. Ledergerber, 16. a 48. Maurer, 29. a 46. Antener, . Diváci: 342. Stav série: 0:1.