Na Czech Open juniorská reprezentace zvítězila. Jak se jí povede na MS? Na Czech Open juniorská reprezentace zvítězila. Jak se jí povede na MS?
3. 4. 2015 Reprezentace - Junioři (20) KOMENTÁŘŮ

Juniorský „First list“ ovládli hráči Bohemians a Tatranu

 Trenér juniorské reprezentace Luděk Beneš ve spolupráci se svými asistenty sestavil širší nominaci na Mistrovství světa, které se začne na konci dubna ve švédském Helsingborgu. Takzvaný First list zaplnili především hráči Bohemians a Tatranu.

Ve finále juniorské G2 ligy může nastoupit hned 20 hráčů z 30členné předběžné nominace. Právě dvě třetiny mladíků z širšího výběru totiž hrají buď za Bohemians (11 nominovaných) nebo za Tatran (9). Celkem 4 zástupce v kádru má Ostrava, 2 borce mohou na MS vyslat Vítkovice a po jednom týmy Sparty, Mladé Boleslavi, Pardubic a Ústí nad Labem.

Na seznamu je hned 5 hráčů, kteří zatím reprezentační dres neoblékli ani v jednom zápase. Jde o obránce Martina Koubka z Bohemians, Daniela Škeříka z Pardbubic a boleslavského Daniela Štěrbu, dále pak o kapitána ústeckých juniorů Jakuba Kolstrunka a střešovického forvarda Martina Skřivánka.

Benjamínkem širší nominace je 16letý obránce Tatranu Ondřej Němeček, kapitánem Česka na MS by pak měl být ostravský Ondřej Vítovec. Hlavními hvězdami výběru budou pravděpodobně syn hlavního trenéra, střešovický Marek Beneš, a střelec Bohemians Radek Mandík. Na své druhé juniorské MS se může podívat další z Klokanů Patrik Kieler.

Širší nominace ČR na MS juniorů 2015

Brankáři
1 Jan Cimbálek (19, FbŠ Bohemians)
79 Václav Zavadil (19, Tatran Střešovice)
80 Jan Mazánek (18, FBC Ostrava)
90 Tomáš Fibiger (18, Tatran Střešovice)

Obránci
7 Martin Koubek (18, FbŠ Bohemians)
9 Ondřej Vítovec (19, FBC Ostrava)
10 Daniel Štěrba (18, Technology Florbal Mladá Boleslav)
11 Aleš Hoffer (18, FbŠ Bohemians)
12 Daniel Škeřík (17, Sokol Pardubice)
15 Matěj Vaculčiak (19, Tatran Střešovice)
17 Ondřej Němeček (16, Tatran Střešovice)
18 Marek Beneš (18, Tatran Střešovice)
21 Petr Tůma (19, FbŠ Bohemians)
22 David Lukáš (18, FbŠ Bohemians)
28 Ondřej Vašíček (18, Tatran Střešovice)

Útočníci
4 Matěj Pruner (17, AC Sparta Praha)
5 Lukáš Pešat (19, 1. SC Vítkovice)
6 Patrik Kieler (17, FbŠ Bohemians)
8 Jakub Kolstrunk (18, Florbal Ústí)
14 Daniel Kašovský (19, FBC Ostrava)
16 Radek Mandík (17, FbŠ Bohemians)
19 Mikuláš Komárek (19, Tatran Střešovice)
20 Jakub Kordoš (19, FbŠ Bohemians)
23 David Šimek (18, FbŠ Bohemians)
24 Filip Bílek (19, FbŠ Bohemians)
25 Jan Zavadil (19, Tatran Střešovice)
26 Adam Delong (18, 1. SC Vítkovice)
27 Filip Musil (19, FbŠ Bohemians)
29 Jan Křiva (18, FBC Ostrava)
30 Martin Skřivánek (18, Tatran Střešovice)

Realizační tým
Luděk Beneš – hlavní trenér
Michal Jedlička – asistent trenéra
Tomáš Svačinka – asistent trenéra
Roman Slavík – trenér brankářů
Jakub Mudra – vedoucí družstva
Libor Dinga – vedoucí výpravy

Překvapení širší nominace
Ondřej Němeček – Největším překvapením First listu je ryšavý obránce Tatranu. Věkem ještě dorostenec v letošní sezoně zatím odehrál v obou kategoriích pouze 19 zápasů včetně play off. Právě ve vyřazovacích bojích se mu však nebývale daří. V G2 lize si za 8 zápasů připsal 10 bodů za 3 góly a 7 asistencí a mezi dorostenci dokonce zvládl navlas stejný bodový příspěvek za 3 zápasy osmifinálové skupiny. Za juniorskou reprezentaci si navíc zahrál už 6 zápasů.

Daniel Štěrba – Dalším nečekaným jménem v širším výběru je bek z Mladé Boleslavi. Ten nedávno okusil i atmosféru play off seniorské extraligy, když si zahrál závěrečné dva zápasy čtvrtfinálové série se Spartou. Jeho účast v konečné nominaci na MS by však byla obrovským překvapením.

David Lukáš – Odchovanec benešovského florbalu ještě loni kromě juniorské extraligy nastupoval v 6. lize pražského a středočeského regionu za mužský tým svého mateřského oddílu. Letos však v zelenobílém dresu Bohemians okusil i seniorskou nejvyšší soutěž a svými výkony ve finále G2 ligy si může vybojovat také účast na MS.

Daniel Škeřík – Nenápadný obránce Pardubic byl jedním z nejmladších florbalistů stabilně hrajících v AutoCont extralize, dveře do juniorské reprezentace se mu však pootevřeli až teď. Z případné účasti na MS se mu určitě kolena nerozklepou, vždyť v sezoně nastupoval v první formaci svého týmu s hvězdným Martinem Zozulákem.

Jakub Kolstrunk – Brýlatý kanonýr si nominaci do národního týmu určitě zaslouží. Jako kapitán dotáhl juniory Ústí do play off, kde Severočeši statečně vzdorovali Vítkovicím a byl také jednou z hlavních postav mužského prvoligového týmu. Ten sice stejně jako v junioři padl v pátém zápase čtvrtfinále, Kolstrunka teď ale možná čeká vrchol sezony ve Švédsku.

Martin Skřivánek – Střešovický útočník si zahrál ještě méně utkání než jeho spoluhráč Němeček. Ve 13ti zápasech G2 ligy však zaznamenal 20 kanadských bodů a vstřelil i svůj první gól v extralize mužů, když v Ostravě skóroval proti místnímu FBC. Na MS se však pravděpodobně podívá pouze v případě, že se zraní větší počet ostatních útočníků.

Na koho místo nezbylo
Daniel Muck (16, TJ JM Chodov) – 16letý gólman vychytal Chodovu v juniorském play down náročné série s Libercem a Brnem a mnozí očekávali, že ho zařazení do širší nominace nemine. Trenéři však dali přednost starším a zkušenějším gólmanům. Muckův čas nepochybně přijde v následujícím reprezentačním cyklu.

David Jirásek (17, TJ JM Chodov) – I důrazný bek má lví podíl na tom, že Chodov v základní části G2 ligy obdržel nejméně gólů ze všech týmů. Jirásek si dokonce na Jižním Městě v nadupaném mužském kádru odbyl premiéru v seniorské extralize, trenéři mládežnické reprezentace ho však celý dvouletý cyklus přehlíželi. A nezměnilo se to ani před MS.

Ondřej Bachtík (18, Florbal Primátor Náchod) – Ostrostřelec z Náchoda měl velkou zásluhu na senzačním postupu svého týmu do juniorského play off, s 61 kanadskými body skončil v tabulce produktivity na 2. místě za Radkem Mandíkem a málokdo čekal, že si na šampionátu ve Švédsku nezahraje. Trenéři ho však nezařadili ani do předběžné nominace.

Jakub Renčín (18, TJ Sokol Královské Vinohrady) – Reprezentovat Česko na juniorském MS nebude ani odchovanec Black Angels s charakteristickým číslem 99. Mladý rychlík v dresu Vinohrad byl asi největším objevem letošní extraligové sezony, na nepovedeném turnaji EFT ve Finsku jako jeden z mála členů juniorského národního týmu vyloženě nezklamal. I přesto ho překvapivě nominace minula.

Jakub Vilím (18, 1. SC Vítkovice) – Parťák Adama Delonga z loňského spanilého tažení Havířova v létě následoval svého známějšího spoluhráče do Vítkovic a v letošní sezoně měl svůj talent naplno rozvinout i v mužském týmu. V AutoCont extralize se však zapojil pouze do 3 zápasů, v nichž ani jednou nebodoval. Asi i proto na MS nepojede.

Miroslav Horký (17, Hurrican Karlovy Vary/Tatran Střešovice) – Karlovarský šikula okusil při střídavém startu v Tatranu i seniorskou nejvyšší soutěž a proti Vinohradům si připsal premiérový kanadský bod za asistenci. I když se s juniorskou reprezentací účastnil veleúspěšného letního Czech Open, na MS se nepodívá.


Autor: Redakce Florbal.czKOMENTÁŘE

 • spK napsal:

  Neskutečně se těším, až skončí éra trenéra Beneše.. z reprezentace se stává neuvěřitelná fraška!

 • AAA napsal:

  Podle mého názoru je nominace na největší mládežnickou akci naprosto v pořádku, hráči, kteří byli zmíněni v nominaci mají nejvyšší kvalitu a to, že chlapci z moravy neunesou že těm pražským prostě a jednodušše nestačí, je výsměch.Když se podíváte na letošní obsazení juniorského finále, nemůžete pochybovat o tom, kdo do nominace přednostně patří.Pořád máte svůj názor? Semifinale G2 ligy juniorů: Bohemians-Ostrava, Vítkovice-Tatran, obě série v poměru 3:0 pro pražské celky.Tak ať někdo neříká, že reprezentace nemá úroveň nebo podobné nesmysly.To moravské kluby nemají řádnou úroveň jak herní, tak ani uznat to,že pražští hráči jsou o pár levelů vyspělejší. ( nejsem z Prahy )

  • BBB napsal:

   Měl by sis uvědomit, že nejde o to kdo je ve finále.. Jde o nejlepší hráče republiky, kteří mají reprezentovat a ne kluby. Pan Beneš měl jasno o sestavení reprezentace již na začátku letošní sezony, ne-li dříve, kdy vubec nebylo jasné, kdo se jak umístí. Mělo by zde jít o to, kteří hráči jsou nejlepší jako jednostlivci a to, kdo si jak s kým sedne se má zjištovat na repre tréninkach, těch je za dva roky až až. Další cyklus reprezentace má obrovské štěstí, že je povede duo Pazdera-Koutný nebo Jedlička-Jakoubek. Pan Beneš rozhoduje na základě oblíbenosti a takto by reprezentační trenér rozhodovat neměl 🙂

  • fanda napsal:

   nemá smysl s vámi polemizovat, vy máte svoji dost pokřivenou „pravdu“ a vaše argumentace tomu odpovídá. potěš koště, jestli podobným způsobem uvažují trenéři repre…odpovědnost za výsledky nese trenér a vedení svazu, je tam na to dost lidí. otázkou je, zda to tak funguje. mám pocit, že se celkově ve florbalu začínají stále větší mírou prosazovat prospěcháři, kariéristi a stává se z toho honba za korytem. florbal dnes patří mezi velmi státem podporované sporty – a zaslouženě vzhledem k šíři základny – a to jistě láká spoustu lidí, kteří byť tomu nebo možná ničemu nerozumí, velkým lákadlem jsou pro ně právě ty peníze… a ještě jedno bych si dle vaší „logiky“ nechal vysvětlit – jak je možné, že např.vítkovice jako poslední dvojnásobný mistr extraligy má jediného reprezentanta ?

 • Dhcid napsal:

  To že finále G2 ligy obsadili Pražské kluby by nemelo mít vliv na reprezentaci, ano je vidět, že pražské týmy jsou trosku jinde ale zdůrazňuji „týmy“ ne hráči. To že jsou ti borci dobří jako tým neznáme, že jsou dobří individuálně. V týmech na Moravě se najde dost šikovnych ne-Li lepších hráčů.
  Můj názor je, že z MS pojedou domu jak spráskani psy az se narazí na soupeře typu Švédsko, Finko apod.

 • Gargamel napsal:

  Odejdou zpráskaní jako psi, ať tam bude kdokoliv..

 • theshorty napsal:

  „Právě dvě třetiny mladíků z širšího výběru totiž hrají buď za Bohemians (11 nominovaných) nebo za Tatran (9).“

  To znamená, že trenéři Tatranu a Bohemians jsou nejlepší a měli by po současném trenérovi (který tento výběr převážně z jejich hráčů dal dohromady) převzít žezlo, že? Dobrý argument…

 • Sheldon napsal:

  Ono ani tak nejde o ty hráče, kteří tam jsou, ti opravdu patří k nejlepším v republice. Spíš o způsob řizení a komunikace k hráčům ostatních týmů. Ty opravdu nepujdeš do Tarranu či Bohemky? Tak to je smůla.. Těch historek florbalovým hnutím koluje… :-/

 • spK napsal:

  Měl bych na pana Beneše jeden cílený dotaz.
  Jak může být hráč (Ondřej Němeček), který byl skoro celou sezónu zraněný a odehrál jenom pár zápasů v širší nominaci na Mistrovství světa?! Kdyby jste toho hráče netrénoval v Tatranu a kdyby jste ho neměl pod dohledem, tak se do reprezentace nedostane vůbec!

 • frantisek napsal:

  Nechápu/ spK /…proč by měl trenér reprezentace vysvětlovat důvody nominace svých hráčů!?! Nehledě na fakt,že Ondřej Němeček je, navzdory své dlouhé absenci ve florbalu a i navzdory svému nízkému věku, jeden z nejlepších hráčů tohoto výběru. Nebo je snad zranění důvodem k „nenominování“???

 • Jirka napsal:

  nominace jakékoliv reprezentace bude vždy předmětem k nekonečným diskuzím, každý má svou pravdu…za mě je tahle repre ok. samozřejmě by to šlo líp, ale šlo líp podle mě…a já chci ještě upozornit na to, že hráči z bohemky jsou teĎ nejlepší hráči tohohle věku, které tu máme, vždyť snad všichni z nich hrajou extraligu a rozhodně tam nehrají druhé housle.

 • abc napsal:

  duvod proc neni bachtik v reprezentaci je, že nechápe, co po něm trenéři chtějí, naopak si myslím, že by měl dostat šanci Daniel Kronďák

 • Sheldon napsal:

  Daniel Kronďák 😀

 • J.Kracik napsal:

  Dobrý den,jsem věkově z těch drive narozených a mnoho let jsem pusobil v mládežnickém hokeji.Jsem také vášnivý fanoušek florbalu,zejména juniorského.Nejblíž mému srdci fanouška je Tatran, ale ne jenom ten.
  Proč jsem se rozhodl sem napsat je jednoduché.Po přečtení této nominace mám totiž obavu aby se nezrodil další p….r jako v případě p.Přerost a hokejová jednadvacítka.
  Sice nevím proč,ale nějak se mi nechce věřit se se pod tuto nominaci podepsal pan Beneš.Osobně jej neznám ale z jeho vystupování na lavičce Tatranu mi přijde jako slušný inteligentní člověk.
  Tato zveřejněná nominace pro je trenéry,mládež a jejich rodiče kteří nejsou z Prahy jasným signálem že nemjí šanci se prosadit do reprezentace.
  Nemohu pochopit jak po dvouletém ciklu přípravy juniorské reprezentace někdo šláhne do klobouku a měsíc před mistrovstvím světa vytáhne 5 jmen která neměla o szstému práce v juniorce ani ponětí.Je tady tedy otázka, jestli to přípravné dvouleté období má vúbec nějaký smysl.Pět borců to stihne během týdeního soustředení před MS.
  Například Daniel Škeřík.Hledal jsem na stránkách Čfbu kdo to vlastně je a tam jsem zjistil že v 20ti zápasech AutoCont v zádech s hvězdným Zozulákem si připsal celé 3 body za 1 branku a 2 asistence.Jo jak málo na jedné straně stačí…
  Nebo proč došlo k výměně Boleslavského Hofmana za Štěrbu.
  Štěrba bez jakých koli reprezentačních zkušeností a proti tomu Hofman,jeden z nejrychlejších,nejdravějších hráčů G2 se zkušenostmi z mezinárodních zápasů. Dvě sezony tahoun Mladé Boleslavi.Na toho kluka jsem se vždy rad díval.
  Původně jsem nechtěl nikoho jmenovat, ale nějak se mi to vymklo z rukou.Tak ješte jména bez kterých si reprezentaci neumím představit: Aleš Hoffer a Marek Beneš.Radek Mandík mi pri posledních zápasech připadal nějak unavený,letos toho odehrál požehnaně a už se asi těší na přestavku.
  V každém případě je v naši G2 hodně hráčů kteří by nás mohli důstojně reprezentvat, ale mají tu smůlu že nejsou z Prahy.To se také týká brankářů.
  Jestlipak se někdo z reprezentační sekce Čfbu zamyslel nad touto nominací?

  • Petr napsal:

   Rád bych reagoval na komentář p.Kracíka. Jak p.Kracík může posuzovat kvalitu jednotlivých hráčů, když o nich neví vůbec nic. Já třeba vím, že výběr trenéra reprezentace juniorů nebyl taháním z klobouku,ale výběr se odehrával na reprezantačních trénincích, které se konaly téměř každý měsíc,ale tato informace byla také na ČFBU ale to chce číst všechny články. Konkrétně, kolikrát jste pane Kracík viděl Daniela Škeříka na hřišti, kolikrát jste se účastnil utkání Sokola Pardubice a jak můžete vědět že o reprezentaci nic neví. Z čeho tak usuzujete? Zkuste si zjistit kolikrát se Daniel Škeřík zúčastnil repre tréninků a pak teprve můžete začít s kritikou. Můj osobní názor je takový, že za sestavení reprezentace ČR zodpovídá trenér a z mého pohledu je v reprezentaci velmi málo hráčů z měst mimo Prahu, ale to múže být i tím že já z Prahy nejsem….. a z Pardubic také ne.

 • J.Kracik napsal:

  Pro pana Petra.
  Važeny pane, ja jsem z Prahy a o to mně to vic bolí.Tak Daniela Škeříka jsem viděl hrat vloni 2x v Praze a nijak mně nezaujal.V každém případě to bude asi talentovaný hoch.Řekněte mi ale,proč si ho nevšimli trenéři reprezentace již dřive a nemohl tak absolovat celou přípravu.Asi se stala soudruhům z NDR někde chyba.
  A na závěr,věřte tomu že informací mám dostatek.Jinak Škeřík byl na jednom tréninku vloni napodzim a potom na posledním soustředění v Hostovicích.

 • PetrV napsal:

  Přátelé florbalu, polemiky tohoto typu byly, jsou a budou bezpochyby nekonečné. Každá strana má (svoji) pravdu, každý úhel pohledu nabízí jiný úsudek a vždy se najde někdo spokojený a někdo ukřivděný. A je jedno, jestli se jedná o volbu prezidenta, anexi Krymu nebo nominace (kamkoli – na pozici hráče, trenéra, do klubu, do reprezentace…).
  Pokud se podívám konkrétně na nominaci tuto juniorskou, pak, ač člověk, který momentálně sleduje zrovna tuto kategorii z osobních důvodů téměř tři roky, bych se neodvážil něco kritizovat cestou takovýchto komentářů. Proč? Dám příklady:
  Pan Beneš byl oficálně jmenován svazem jako hlavní trenér (nebo kouč – nazvěme si dle potřeby). Proč a jakým právem to zpochybňovat?
  Součástí trenérského týmu je také zástupce Moravy – pan Svačinka. Není snad jeho úkolem a pravomocí zastupovat zájmy tohoto regionu?
  Zajímavý názor je také od jednoho z diskutujících že „velkým lákadlem jsou pro ně právě ty peníze…“. Ví například někdo, jak je honorován trenér mládežnického florbalového družstva nebo reprezentace? Nespadla by nám náhodou z té částky čelist?
  A co hráči? V článcích na florbalových serverech je množství článků mapujících dění v juniorské reprezentaci. Například o tom, že jí prošlo v přípravě kolem 90 hráčů. Je to málo nebo hodně? Jak pochopit komentář „Pan Beneš měl jasno o sestavení reprezentace již na začátku letošní sezony“? Kdyby neměl, tak by se pravděpodobně nemohl vůbec stát repre trenérem… A že pan Beneš s touto kategorií (ročníky 95-99) pracuje nějakých 8-10 let? Kolik je tu zkušenějších a povolanějších?

  A co otázka: tým vs. jednotlivec? Jak pomůže (sebelepší) jednotlivec armádě, o které neví jak funguje? Proč střídá Jágr (nebo jakýkoli jiný „pojem“) týmy a někde je úspěšný a někde ne? Jak je to možné? Vždyť je (nebo určitě byl) superhráč… Jak pomůže velmi dobrý jednotlivec odkudkoli (vždyť stěžovat si může třeba i pražský Chodov, nejen mimopražské týmy) týmu v lajně, která spolu vyrůstá a hraje 3,5, 10 let?
  Podle čeho se vlastně posuzuje kvalita hráče? Podle toho kolik dá nebo dostane gólů? Podle toho na kolik přihraje? Jak se posuzuje obránce? Co špatný brankář za super obranou? Nebo útočník na kterého hraje celý tým? Jak se posuzuje a hledá lepší tvůrce hry?

  Nemá snad český florbal mnohem důležitější otázky, které by měl řešit? Třeba kvalitu trenérů obecně, jejich ohodnocení, vzdělávání, kvalitu rozhodčích, kteří nestíhají obrovskému nárůstu rychlosti a tlaku (zdravé) agresivity. Co vedení svazu a jeho vztahu k oddílům. Co úbytek (kvalitních) hráčů při přechodu z mládežnických kategorií do dospělých (proč zde třeba není reprezentace do 21 let?). Co srovnání komfortu mládežnické reprezentace florbalové vs. fotbalové nebo hokejové… a nemyslím vůbec peníze, ale rehabilitace, kvalitu péče o zdraví obecně atd. atd.

  A závěrem – kdo má vůbec právo na takovémto fóru vůbec někoho urážet pokud pro florbal udělal mnohem méně než kdokoli, kdo se kolem (nejen reprezentace) juniorů angažuje????

 • klokaniflorbalek napsal:

  Tatran Střešovice » Luděk Beneš o finále juniorky i nominaci na MS
  http://tatranflorbal.cz/clanek.asp?id=Ludek-Benes-o-finale-juniorky-i-nominaci-na-MS-666

 • Daniel Kronďák napsal:

  Teď už tak chytrý nejste co? Když juniorka na MS získala bronz a porazila švédy? 😀 gratuluji všem Bachtíkovcům
  ps. Byl jsem moc naštvaný, když jsem nebyl v nominaci a to jsem z tatranu. Váš Deny

Napsat komentář

*