Florbalisté Tatranu Střešovice se radují z postupu do Superfinále. Foto: Štěpán Černý Florbalisté Tatranu Střešovice se radují z postupu do Superfinále. Foto: Štěpán Černý
8. 4. 2015 Superliga (6) KOMENTÁŘŮ

První Superfinále bez Vítkovic! Tatran proměnil hned první mečbol

 Tatran nabídnutou šancí nepohrdl. V pátém utkání porazil Vítkovice na Podvinném Mlýně 6:2 a stejně jako loni slaví postup do Superfinále. Naopak Vítkovičtí se musejí srovnat s tím, že se vrchol sezony poprvé uskuteční bez jejich účasti.

Vítkovice v dosavadní tříleté historii Superfinále ani jednou v tomto klání nechyběly. Před dnešním duelem na půdě Tatranu však byly postaveny před těžký úkol – vyhrát tři zápasy v řadě a otočit semifinálovou sérii ve svůj prospěch.

V první bezgólové třetině pátého semifinále byla vidět nervozita na obou stranách a chyby obránců hasili oba dva brankáři, tedy domácí Tomáš Kafka a hostující Lukáš Souček. Góly začaly padat až ve druhé části.

A Tatran v ní prožil skvělou dvouminutovku. Nejprve se po výborně sehrané standardce prosadil v přesilové hře Martin Richter, o minutu později zvýšil na 2:0 Jan Řehoř.

Domácí byli na koni, ale Vítkovice nic nevzdávaly. Ve vlastním oslabení využily zaváhání domácích hráčů a Lukáš Hájek po perfektním zakončení snížil na 1:2.

Třetí třetina však byla v režii Tatranu. Vše začalo dalekonosnou střelou Jana Natova, která k údivu všech zapadla až za záda Lukáše Součka. O dvě minuty poté se z otočky prosadil Miroslav Mayer.

S Vítkovicemi to vypadalo zle, hostující kouč Michal Deus si sice vzal oddechový čas, ale Vítkovice už výsledek utkání zvrátit nedokázaly.

Naopak ještě dvakrát inkasovaly, když aktivní Řehoř zkompletoval hattrick. Hosté jen zkorigovali výsledek Matejčíkovou trefou. Tatran vyhrál 6:2 a celou sérii ovládl v poměru 4:1.

Střešovičtí se tak po roce opět mohou těšit na boj o titul. Tentokrát v něm vyzvou Mladou Boleslav, která si vybojovala vůbec první účast v Superfinále. Pikantní bude tento střet pro Jana Zahalku, kouče Středočechů, který dokázal na lavičce Tatranu vybojovat mistrovský titul.

Tatran Omlux Střešovice – 1. SC Vítkovice Oxdog 6:2 (0:0, 2:1, 4:1)
Branky: 28. Richter (Fridrich), 29. Řehoř (Riebauer), 48. Natov (Jan Kolísko), 50. Mayer (Jan Kolísko), 59. Řehoř (Richter), 60. Řehoř (Gruber) – 39. Hájek (Veltšmíd), 59. Matejčík (Hubálek). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 576. Konečný stav série: 4:1.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • Fanda napsal:

  Tatran vyhrál zaslouženě..Byl lepší..Ale co bylo hrozné, byl výkon rozhodčích.To neustálé mentorování pana Sýkory.Nemyslím, že rozhodčí ovlivnili zápas, ale zákrok z 1.třetiny po úderu Ulmana hokejkou do hlavy nemělo být náhodou vyloučení na 5 minut?, dále špatně a necitlivě posuzované zákroky a vyloučení..Kdy už se unie a hlavně pan Hora zamyslí nad nominací rozhodčích na rozhodující utkání?? Nominace této dvojice rozhodčích vůbec neměla být..Na utkání Liberec-Vinohrady jsou nominovaní nejlepší rozhodčí v republice a potenciálně rozhodující utkání semifinále pískají průměrní rozhodčí??Nechápu..Jsem zvědav,koho unie nominuje na Superfinále.Jestli tam dají toho hulvátskýho tlouštíka s jeho nerozhodným kolegou, tak se máme na co těšit..Vím, že téma rozhodčí je věčný, ale jestli má extraliga nějak vypadat, měl by se někdo na unii zamyslet nad kvalitou pánů arbitrů, nad jejich výkony a chováním!!

  • marpetka napsal:

   Co člověk, to názor. Nemyslím si, že by výkon rozhodčích byl hrozný. Mentorování? To snad znamená vedení, poučování. Jediné, co bylo vidět nebo slyšet, bylo vysvětlování svých rozhodnutí. Osobně mám raději, když mi to rozhodčí vysvětlí, než když mne arogantně přehlíží. Jaké rozhodující utkání? Ta zlomová se hrála ve Vítkovicích a tam to domácí těžce nezvládli. Je paradox, že rozhodčí, kteří stačili na mezinárodní scéně, jsou pro Vás průměrní. Jaká liga, takoví rozhodčí. Jen pro zajímavost si srovnejte výkon fotbalového rozhodčího Hocka na čáře v sobotním utkání v Ostravě a jeho dvanáctinásobně vyšší příjem za tento odvedený „výkon“ ve srovnání s extraligovými rozhodčími florbalu.

   • Fanda napsal:

    Florbal bych s florbalem teda nesrovnával..Jinak asi tito rozhodčí nejsou průměrní jen pro mě.Asi se na mezinárodní scéně moc neosvědčili, když byli vyškrtnuti z mezinárodní listiny..Kdyby byli více než průměrní, tak se na listině udrží.A mentorování jsem zmínil proto, protože otázka-odpověď (sudí x hráč) je něco jiného, než dlouhosáhlé monology pana Sýkory..

    • Pozorovatel napsal:

     To je zajímavé.To museli venku něco zcela zkazit.Nevíte co?To by asi měla říct naše slavná komise rozhodčích,že?

 • znalec napsal:

  hulvátskýho tlouštíka s jeho nerozhodným kolegou…kdo to je???

Napsat komentář

*