Adam Delong, Petr Tůma, Marek Beneš a David Šimek. Foto: Martin Flousek Adam Delong, Petr Tůma, Marek Beneš a David Šimek. Foto: Martin Flousek
9. 4. 2015 Reprezentace - Junioři (10) KOMENTÁŘŮ

8 x Bohemians, 7 x Tatran. Juniorská repre pro MS je hotová

 Český tým pro mistrovství světa juniorů je hotový. Trenéři Luděk Beneš a Michal Jedlička zveřejnili 20 jmen mladých florbalistů, kteří budou bojovat na přelomu dubna a května ve Švédsku. Hned 15 hráčů dodali zástupci z finálové série.

Ve výběru je 8 hráčů Bohemians a 7 z Tatranu. Zbývajících pět jmen doplnili dva zástupci Vítkovic, Ostravy a překvapením je možná nominace Jakuba Kolstrunka z Ústí nad Labem.

„Moc bych si přál, aby tento výběr fungoval jako celek, jednoduše jako tým. Rozhodující momenty vyrovnaných utkání však přirozeně rozhodují individuality. Věřím, že jich máme dostatek a že se v takových fázích utkání projeví, ale konkrétní jména si nechám pro sebe,“
řekl k nominaci šéf výběru Luděk Beneš.

Česká juniorská reprezentace brala medaili na světovém šampionátu naposledy v roce 2009, kdy byli v týmu například Matěj Jendrišák, Petrik Suchánek nebo Jiří Curney.

Na medaili se už čeká osm let a právě cenný kov by juniorská reprezentace ráda přivezla. „Hodnocení našeho výsledku bude asi jednoduché: páté a horší místo pro nás bude znamenat zklamání, 4. místo se dá brát za průměrný výsledek a medaile by byla jednoznačně úspěch. Já chci ale víc,“ řekl Luděk Beneš.

Nominace české juniorské reprezentace na MS 2015

brankáři:
1 Jan Cimbálek (Bohemians)
90 Tomáš Fibiger (Tatran)
obránci:
9 Ondřej Vítovec (Ostrava)
11 Aleš Höffer (Bohemians)
15 Matěj Vaculčiak (Tatran)
17 Ondřej Němeček (Tatran)
21 Petr Tůma (Bohemians)
28 Ondřej Vašíček (Tatran)
útočníci:
5 Lukáš Pešat (Vítkovice)
6 Patrik Kieler (Bohemians)
8 Jakub Kolstrunk (Ústí n/L)
14 Dan Kašovský (Ostrava)
16 Radek Mandík (Bohemians)
18 Marek Beneš (Tatran)
19 Mikuláš Komárek (Tatran)
20 Jakub Kordoš (Bohemians)
23 David Šimek (Bohemians)
24 Filip Bílek (Bohemians)
25 Jan Zavadil (Tatran)
26 Adam Delong (Vítkovice)


Autor: Tomáš RambousekKOMENTÁŘE

 • Karel napsal:

  Co Daniel Škeřík? Nechci si myslet,že tam není jenom proto,že nehraje v Bohemce nebo v Tatranu…..

  • Aleš napsal:

   Moje řeč. Jsem z Prahy a toho kluka jsem viděl hrát parkrát ale vždycky mi přišlo, že v repre musí bejt. Vždyť odehrál za Pardubice celou sezónu v extralize. Zajímalo by mě, jestli má někdo odehranejch v ACE víc minut než on.

   • Ada napsal:

    Ma – Kuba Rencin z SKV. Hral vsechna utkani, prumerny ice-time necelych 23 minut, ve 22 zapasech 12+7… A taky tam chybi.

 • Emma napsal:

  Nebylo by do budoucna smysluplnější ustanovit kategorii juniorů z Prahy a juniorů z celé další republiky? Vždyť je to směšné! V komentáři p.Beneše to bylo jasně řečeno – “ ..složení pětek není prioritně založené na klubových vazbách, ale úplně se jim samozřejmě nevyhneme .. v kritických momentech k těmto vazbám můžeme sáhnout ..“ Pevně věřím, že s nástupem jiného trenéra se změní i náhled na juniory z celé republiky. Kluci makají po celý rok, spousta zameškaných hodin ve škole a konečný výsledek? Holt, nejsi hochu z Prahy .. škoda.

  • pepik napsal:

   Jestli nechodí do školy kvůli celoročnímu makání, tak nejen, že na to asi nemají, ale ještě dopadnou jako fotbalisti , který končí u zlomků a vyjmenovaných slov. Neřikám, že tam mají být všichni, ale proč každý buran brečí, že tam jsou pražáci. Počkejte si až po mistrovství. Takhle jste jen zakomplexovaný vidle.

  • kili33 napsal:

   Všichni makají po celý rok, jinak by těžko mohli něco hrát… Junioři Bohemky s Tatranem dokonce makají ještě teď. Ale s výkonností ten výběr určitě nemá nic společného 😉

 • Emma napsal:

  Prosím? Koukám, že slušné vychování je ve sportu vzácné !!! Zakomplexovaný vidle nebrečí – nebojte, ještě vám pražákům ukážeme!

 • PetrV napsal:

  Jak tak pročítám komentáře, tak tady padl docela dobrý nápad pro trenéry přicházející po éře pana Beneše a i pro celou unii – postavit dva reprezentační juniorské výběry (pražský vs mimopražský), které budou hrát v přípravném období pravidelně proti sobě. A navíc by se oba výběry mohli účastnit extraligy (jako například juniorský výběr na Slovensku v hokeji). To chlapce určitě zocelí a trenérům ukáže, kdo na co má 😉
  Tak co, kdo z vás s tím nápadem půjde na unii???
  Jak tak koukám na dorosteneckou ligu – mezi posledními čtyřmi týmy play-off jsou zase tři ty pražské… co s tím????

 • Jakub napsal:

  Praha je prostě lepší, tak tu pořád nebrečte.

 • klokaniflorbalek napsal:

  Tatran Střešovice » Luděk Beneš o finále juniorky i nominaci na MS
  http://tatranflorbal.cz/clanek.asp?id=Ludek-Benes-o-finale-juniorky-i-nominaci-na-MS-666

Napsat komentář

*