Chlapci z Uherského Brodu zvedají na hlavu vítězný pohár. Foto: Pavel Doubek. Chlapci z Uherského Brodu zvedají nad hlavu vítězný pohár. Foto: Pavel Doubek.
17. 4. 2015 Turnaje (1) KOMENTÁŘŮ

Think Blue Cup ovládli chlapci z Uherského Brodu a dívky ze ZŠ Horáčkova

 Den před superfinálovým vyvrcholením florbalové sezony poznal své vítěze mládežnický Think Blue Cup. Na finálovém klání celorepublikového turnaje pro žáky 1. stupně základních škol vybojovali zlaté medaile chlapci z uherskobrodské ZŠ Pod Vinohrady, dívčí kategorii pak ovládly reprezentantky ZŠ Horáčkova v pražské Krči.

Celého projektu, který začal okresními koly v říjnu loňského roku, se zúčastnilo celkem 770 klučičích i holčičích týmů. Aréna Sparty na Podvinném Mlýně už přivítala na finálovém dni pouze 6 nejlepších v každé kategorii.

Možnost zahrát si velké finále dívek si vybojovaly ZŠ Horáčkova z Prahy, ZŠ Otická z Opavy a ZŠ Pod Vinohrady z Uherského Brodu (Skupina A), Amazovky z Mikulova, ZŠ Šestka Mladá Boleslav, ZŠ Smržovka (Skupina B).

Mezi chlapci se v bojích o celkové vítězství představili Bílí Trhači z Liberce, ZŠ Petrovice, chlapci ZŠ Pod Vinohrady z Uherského Brodu, kteří postupem do finále napodobyli své kamarádky (Skupina A), dále ZŠ Heyrovského z Olomouce, ZŠ Konečná Karlovy Vary a ZŠ Lyčkovo náměstí z Prahy (Skupina B).

Turnaj, organizovaný Českou Florbalovou Unií, bezezbytku naplnil všechna očekávání. Příznivci malých florbalistů vytvořili v jedné z nejmodernějších pražských hal skvělou atmosféru a samotní hráči se vrhli do boje s neuvěřitelnou vervou. „Pořádat takovéto turnaje je vždy radost. I když to přináší mnohá úskalí, tak vidět čisté nadšení ze hry u dětí, z nichž mnoho se s takovým turnajem setkává vůbec poprvé, vás dokáže naplnit,“ pochvaloval si zástupce pořadatelského týmu Jan Brak.

Mladé florbalové naděje navíc neodešli s prázdnou. Pro nejlepší hráče jednotlivých utkání či pro členy All Stars Teamu turnaje byly připraveny ceny od sponzorů projektu, všichni účastníci turnaje navíc obdrželi vstupenky na sobotní Superfinále do O2 Arény.

Ve finále dívčí kategorie se proti sobě postavili Amazonky z Mikulova a ZŠ Horáčkova. Moravský tým do té doby suverénním Pražankám, jejichž osu týmu tvořily hlavně hráčky FbŠ Bohemians, dlouho vzdoroval i přesto, že se mu však nešťastně zranila gólmanka. Nakonec ale přeci jen ZŠ Horáčkova zvítězila 5:3 a stala se celkovým vítězem letošní sezony Think Blue Cupu. Na třetím místě skončil tým z vesničky Smržovka v Severních Čechách, který za mohutného povzbuzování své trenérky v utkání o bronz přehrál Mladou Boleslav 4:1.

Roli favorita potvrdili v klučičím finále hoši ze ZŠ Pod Vinohradem. Ti rozstříleli překvapivého finalistu, ZŠ Lyčkovo náměstí, neuvěřitelným výsledkem 16:1. Bronz pak brali zástupci ZŠ Konečná Karlovy Vary po vítězství nad ZŠ Petrovice 5:2.

Výsledky bojů o umístění

O 5. místo
Chlapci
Bílí trhači Liberec – ZŠ Heyrovského 8:2
Dívky
ZŠ Otická – ZŠ Pod Vinohrady 2:3

Semifinále 
Chlapci
ZŠ Pod Vinohrady – ZŠ Petrovice 8:0
ZŠ Konečná Karlovy Vary – Lyčkovo náměstí (Praha) 5:6
Dívky
ZŠ Horáčkova (Praha) – Šestka Mladá Boleslav 7:0
Amazonky Mikulov – ZŠ Smržovka 2:1

O 3. místo
Chlapci
ZŠ Konečná Karlovy Vary – ZŠ Petrovice 5:2
Dívky
Šestka Mladá Boleslav – ZŠ Smržovka 1:4

Finále
Chlapci
Lyčkovo náměstí (Praha) – ZŠ Pod Vinohrady 1:16
Dívky
ZŠ Horáčkova (Praha) – Amazonky Mikulov 5:3

All Stars Team chlapců: Štefan Chyla (ZŠ Konečná Karlovy Vary) – Erik Kouřil (ZŠ Pod Vinohrady – Uherský Brod), Jan Krupička (ZŠ Lyčkovo náměstí – Praha), Robin Sapoušek (ZŠ Konečná Karlovy Vary).

 

All Stars Team chlapců: . Foto: Pavel Doubek.

All Stars Team chlapců: Štefan Chyla, Erik Kouřil, Jan Krupička a Robin Sapoušek. Foto: Pavel Doubek.

 

All Stars Team dívek: Stanislava Zelinková (Amazonky ZŠ Mikulov) – Ema Skalíková (ZŠ Horáčkova – Praha), Tereza Smetanová (ZŠ Pod Vinohrady – Uherský Brod), Anna Brucháčková (Amazonky ZŠ Mikulov).

All Stars Team dívek. Foto: Pavel Doubek.

All Stars Team dívek: Tereza Smetanová, Stanislava Zelinková, Anna Brucháčková, Ema Skalíková. Foto: Pavel Doubek.


Autor: Redakce Florbal.czKOMENTÁŘE

  • marpetka napsal:

    „Mladé florbalové naděje navíc neodešli s prázdnou.“
    „Ve finále dívčí kategorie se proti sobě postavili Amazonky…“
    Pan student žurnalistiky ještě nenapsal článek bez hrubek. Určitý pokrok se znalostí koncovky -ly však tentokrát předčila absolutní hitparáda „napodobyli“! Bůh ochraňuj Česko od těchto negramotů!

Napsat komentář

*