7. 11. 2012 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Happee se posunulo do čela, Josba na úplné dno

Po středečních utkáních finské Salibandyliigy se měnilo pořadí na obou pólech prvoligové tabulky. Happe si doma poradilo s Koovee a dostalo se tak do čela čtrnáctičlenného pelotonu, Josba naopak ztratila doma body s Oulu a propadla se na poslední místo.Duel HappeeKoovee dospěl až do prodloužení, když se během šedesáti minut základní hrací doby prosadily oba týmy dvakrát. Utkání nakonec rozhodl už po jednatřiceti sekundách nastaveného času po přihrávce Junkkarinena Petri Kauko. Tým z Jyvӓskylӓ si tak po reprezentační přestávce udobřil fanoušky po porážce s Lappeenrantou a poskočil na první místo tabulky. Koovee naopak po senzačním vítězství na půdě helsinského SSV, doma s Oulu a v Ilves Tampere přerušilo sérii tří vítězství v řadě.

Brankově daleko bohatší duel se odehrál v Joensuu, kam přijelo Oulu. V zápase dvou týmů z nejspodnějších pater tabulky po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre stav 3:1 pro hosty, v posledním dějství se ale roztrhl s góly pytel. Oulu uteklo domácím během úvodních pěti minut třetí třetiny o další tři branky a nakonec mohlo slavit vítězství 7:3. Hosté se tak posunuli z posledního místa nejen před svého dnešního soupeře, zároveň ale přeskočili dvanáctý Ilves.

Salibandyliiga pokračuje dalšími čtyřmi zápasy ve čtvrtek. Od 17.30 hod. přivítá Josba Loviisu, Espoo TPS Turku, Nokian Lappeenrantu a Tapanilan SSV Helsinki.

Finsko, Salibandyliiga

Happee – Koovee 3:2 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)
Branky: 20. Kotovaara, 29. Manninen, 61. Kauko – 4. Salminen, 44. Sainio. Diváci: 618

Josba – OLS 4:7 (1:2, 0:1, 3:4)
Branky: 7., 51. Moilanen, 42. Ojanen, 58. Kӧnӧnen – 13., 46. Parviainen, 14. Niemelӓ, 38. Rautio, 43. Lindgren, 46. Soini, 57. Naumanen. Diváci: 374.