9. 11. 2012 Zahraničí (1) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Jelínkovy dva góly Nokianu k bodům nepomohly

Důležitou roli hrál v duelu svého Nokianu v utkání s Lappeenrantou český zadák Jan Jelínek. Ten zaznamenal dvě branky, přesto to jeho týmu na vítězství nestačilo, klub z Tampere prohrál v prodloužení. Jelínek odehrál za Nokian dosud všech devět zápasů a má v nich bilanci 5+3.Helsinský SSV dokázal otočit utkání s městským rivalem Tapanilanem až v závěrečné třetině, kdy dvěma brankami zkompletoval hatrick Riku Kekkonen a o další dva přesné zásahy se postarali Markus Olkkonen s Henri Lehtonenem. Loňský finalista soutěže nakonec vyhrál v Mosahalli 6:5.

Jelínkův Nokian prohrál potřetí v řadě a tentokrát ztratil body s Lappeenrantou, přestože vedl po dvou třetinách 6:2. Bývalý vítkovický kapitán zvyšoval ve 14. minutě na 3:0 a v minutě 32. poslal do hostující branky v přesilovce pátou branku. Lappeenranta v poslední části otočila čtyřmi brankami bleskově na 7:6, a přestože se domácím podařilo ještě vybojovat alespoň prodloužení, v něm rozhodl třetí brankou večera o vítězství NST Risto Tӧllikkӧ.

Loviisa vyválčila oba body na palubovce poslední Josby. V zápase, ve kterém se přelévalo skóre z jedné strany na druhou, se nakonec radovalo hostující mužstvo, na jehož sedmi brankách se podíleli jen tři střelci. Joni Niiranen a Peik Salminen zaznamenali hatrick, jednu branku přidal ještě Jonas Hӓllfors.

Jediné jednostranné utkání se tak odehrálo možná trochu překvapivě v Espoo, kde domácí Oilers převálcovali TPS Turku 8:1. Hvězdou duelu byl jednoznačně Perttu Pajukoski, který vstřelil čtyři góly a na jeden přihrál. Čisté konto překazil Tomimu Ikonenovi až v 49. minutě v přesilovce Miika Sokka.

Už zítra se jde ve Finsku na florbalovou ligu znovu. Od 16. hod. SEČ přivítá Ilves Tampere obhájce titulu SPV a Oulu Lappeenrantu, o hodinu pozdějí se proti Nokianu představí v Tampere jyvӓskylský Happee.

Finsko, Salibandyliiga

Tapanilan Erӓ – SSV Helsinki 5:6 (1:1, 2:1, 2:4)
Branky: 38., 43. Lehtinen, 12. Iiskola, 39. Moilanen, 57. Vappula – 17., 49., 51. Kekkonen, 26. Jӓrvinen, 53. Olkkonen, 54. Lehtonen. Diváci: 437

Nokian KrP – NST Lappeenranta 7:8 v prodl. (3:1, 3:2, 1:4 – 0:1)
Branky: 14., 33. Jelínek, 27., 35. Johansson, 3. Koskela, 10. Rajala, 54. Vainio – 49., 51., 62. Tӧllikkӧ, 19., 52. Kytӧsalmi, 28., 37. Savinainen, 53. Valavuo. Diváci: 189

Espoon Oilers – TPS Turku 8:1 (3:0, 1:0, 4:1)
Branky: 13., 35., 43., 54. Pajukoski, 6. Raikamo, 7. Pfitzner, 46. Talvitie, 54. Perokorpi – 49. Sokka. Diváci: 474

Josba – Loviisa 6:7 (2:1, 1:3, 3:3)
Branky: 1., 28. Puska, 18., 59. Lautanen, 49. Klӓger, 56. Kӧnӧnen – 17., 56., 60. Niiranen, 31., 40., 46. Salminen, 39. Hӓllfors. Diváci: 488