11. 11. 2012 Zahraničí (1) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Classic přetlačil Happee, Seinӓjoki nadělilo Ilvesu dvanáctku

Florbalisté tamperského Classicu porazili v sobotu na domácí palubovce Happee 6:5 a díky dvěma bodům se posunuli na druhé místo tabulky Salibandyliigy. Utkání přihlíželo více než jedenáct stovek diváků. V dalších zápasech rozstřílelo mistrovské SPV Seinӓjoki Ilves Tampere a Lappeenranta si odvezla oba body z Oulu. Classic utekl soupeři také po dvou brankách Lassiho Vӓnttinena, z nichž jedna byla v oslabení, v první třetině na rozdíl tří branek, uprostřed zápasu ale oplatilo Happee domácím stejnou mincí. Při vyloučení Jala Kouvonena se prosadili hosté hned dvakrát, Kuosmanenem a Hynynenem a bylo to 3:4. Rozhodující náskok si Classic vybudoval na začátku třetí třetiny, kdy se nejprve střelou z dálky prosadil Jӓӓskelӓinen a o 17 sekund později zvýšil na 6:3 Sami Johansson. Happee dokázalo v závěru ještě snížit na rozdíl jediné branky, na vyrovnání už ale bylo málo času.

Druhý sobotní zápas v Tampere už měl pro domácí o dost hořčí příchuť, když Ilves inkasoval od mistrovského SPV Seinӓjoki debakl 6:12. Hosty dostal do vedení už ve 3. minutě Tatu Vӓӓnӓnen a SPV si už vedení udržovalo až do konce. Největší hvězdou zápasu byl vyhlášen Sami Koski, který se podílel na vítězství svého týmu pěti body (3+2). Na domácí straně se třikrát přesně trefil Jussi Pietilӓ.

Na osmé, a poslední postupové, místo se po třetím vítězství v řadě posunul loňský nováček soutěže Lappeenranta, která vyhrála na palubovce Oulu těsně 6:5. Vítězný gól NST vsítil 76 sekund před koncem v přesilovce Tommi Mӓkelӓ, který zaznamenal hatrick. Domácí jinak po většinu zápasu vedli, v první třetině 3:1 a 4:2, na body ale nakonec nedosáhli a po dvou výhrách venku (v Josbě a na Ilvesu) tentokrát neuspěli.

Salibandyliiga pokračuje v úterý, kdy se v Tampere s místním Nokianem poměří Happee.

Finsko, Salibandyliiga

Ilves Tampere – SPV Seinajӧki 6:12 (1:4, 2:2, 3:6)
Branky: 4., 25., 46. Pietilӓ, 25. Pӓttiniemi, 50. Haapasalo, 57. Henttonen – 37., 49., 56. Koski, 5., 41. Hӓrkӧnen, 5.,53. N. Mӓkelӓ, 47., 47. T. Mӓkelӓ, 3. Vӓӓnӓnen, 4. Ahola, 30. Holopainen. Diváci: 167.

OLS Oulu – NST Lappeenranta 5:6 (4:3, 0:2, 1:1)
Branky: 6., 8., 42. Niemelӓ, 10. Parviainen, 19. Rautio – 19., 26., 59. Mӓkelӓ, 2. Auronen, 20. Tikkanen, 33. Seppӓlӓ. Diváci: 275.

Classic – Happee 6:5 (4:1, 0:2, 2:2)
Branky: 13., 17. Vӓnttinen, 1. Kulmala, 4. Matikainen, 43. Jӓӓskelӓinen, 43. Johansson – 9. Liikanen, 30. Kuosmanen, 31. Hynynen, 43. Kotovaara, 57. Kotilainen. Diváci: 1139