12. 11. 2012 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

SSL: Mullsjӧ si vyšláplo na Linkӧping, Tomašík jednou asistoval

Překvapení 8. kola švédské Superligy se zrodilo na palubovce předposledního Mullsjӧ, které nadělilo druhém Linkӧpingu osmičku. Milan Tomašík si připsal v duelu svého Dalenu s Falunem jednu asitenci, jeho tým ale nakonec odešel v prodloužení poražen. V ostatních zápasech porazil Warberg Granlo, Pixbo až v prodloužení Trollbӓcken a Caperio Karlstad.Warberg vedl na palubovce Granlo po dvou třetinách 4:1, domácím se ale podařilo ve 43. minutě Jernbergem snížit a v čase 59:03 je dokonce dotáhnul na kontakt Kristoffer Asp. Prodloužení se ale nekonalo, a naopak to byl hostující Linus Henriksson, který dvě sekundy před koncem završil na konečných 5:3 pro Warberg.

Poslední Karsltad nedokázal překvapit Caperiotӓby, přestože ho poslal v 7. minutě do vedení Daniel Falk. Hosté totiž udělili nováčkovi soutěže lekci z produktivity a v polovině utkání vedli už 5:1. Karsltadu se sice ještě dvakrát podařilo snížit na rozdíl dvou branek, zkušenější hosté si ale nakonec odvezli vítězství 8:5.

Dva zápasy nedělního programu muselo rozhodovat až prodloužení. Lídr soutěže Pixbo celou dobu na palubovce Tyresӧ Trollbӓcken prohrávalo, ve 36. minutě dokonce už o čtyři góly, poté ale nastřílel během 75 sekund tři branky a nakonec se mu podařilo 15 sekund před koncem základní hrací doby Malmstrӧmem srovnat. V prodloužení rozhodl o vítězství favorita Henrik Quist.

Podobný vývoj měl také duel mezi Falunem a loňským finalistou play off Dalenem. Hosté z Falunu rovněž prakticky do konce druhé dvacetiminutovky vedli, duel ale nasměroval do prodloužení v 48. minutě Alexander Bodén. Nastavení pro hosty rozhodl při dvounásobné přesilovce po přihrávce Billyho Nilsson Rasmus Enstrӧm. Milan Tomašík si v dresu Dalenu připsal asistenci, rovněž při přesilovce, na branku Filipa Stenmarka na 4:2.

Dvěma góly a třemi asistencemi se podílel na překvapivém vítězství Mullsjӧ nad Linkӧpingem David Gillek. Mullsjӧ tak přerušilo čtyřzápasovou sérii porážek a ospustilo díky třem bodům předposlední pozici. Linkӧping naopak na druhé příčce vystřídal Warberg.

„Věřil jsem, že bychom dnes mohli vyhrát, nevěřil jsem ale, že to bude tak vysokým rozdílem,“ hodnotil Gillek zápas, ve kterém jeho tým vyhrál 8:3. „Dnes jsme ale hráli dobře a odnesli jsem si zasloužené tři body.“

Švédsko, SSL – 8. kolo

Karlstad – Caperiotӓby 5:8 (1:3, 2:2, 2:3)
Branky: 37., 60. Colling, 7. Falk, 34. Kjellemar, 55. Englӧw – 14., 18. 58. Kandell, 11. Hedengran, 24. Westerlund, 30. Hagberg, 55. Ackevi, 57. Edlund. Diváci: 532.

Tyresӧ Trollbӓcken – Pixbo 7:8 v prodl. (2:0, 3:4, 2:3 – 0:1)
Branky: 5., 10. Wiberg, 28. Dahmén, 29. Gafvellin, 36. Bolin, 48. Jirebeck, 48. Gonzalez – 37., 60. Malmstrӧm, 45., 57. Henriksson, 26. Julkunen, 37. Brӓnnberg, 38. Rosén, 62. Quist. Diváci: 584.

Dalen – Falun 6:7 v prodl. (1:1, 4:5, 1:0 – 0:1)
Branky: 12. Ermling, 31. Stenmark (as. TOMAŠÍK), 32. Larsson, 35. Lundstrӧm, 35. Hjort, 48. Bodén – 9., 40. Rudd, 7. Galante Carlstrӧm, 27. Tomth, 29. Nilsson, 33. Bjӧrk, 63. Enstrӧm. Diváci: 1114.

Granlo – Warberg 3:5 (1:2, 0:2, 2:1)
Branky: 11. Nilsberthm, 43. Jernberg, 60. Asp – 5. Tiitu, 9. Eriksson, 28. Runnestig, 34. Svensson, 60. Henriksson. Diváci: 1188.

Mullsjӧ – Linkӧping 8:3 (2:1, 2:0, 4:2)
Branky: 9., 56. Gillek, 46., 60. Hedlund, 9. Kihlblom, 24. Hessmer, 35. Pettersson, 59. Van Keppel – 2. Karlsson, 41. Hӓnninen, 47. Johansson st.. Diváci: 732.