12. 11. 2012 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

SML: Wiler vystřídal na čele Alligator Malans

Ještě v sobotu vedli ligu, nyní se však po dvou víkendových kolech nacházejí Malans o dvě příčky níže. Do čela soutěže se po dvou výhrách dostal obhájce titulu – SV Wiler Ersigen.

Úřadující šampioni si nejdříve v sobotu v dramatickém zápase připsali dva body za výhru 9:8 po nájezdech v Zurichu. Rozhodující nájezd proměnil Matthias Hofbauer. Do statistik zápasu se zapsali i dva čeští hráči v dresu domácích. Vojtěch Skalík zaznamenal dvě branky a stejný počet nahrávek, navíc proměnil i samostatný nájezd. Aleš Jakůbek asistoval u druhého Skalíkova gólu. V neděli pak Wiler deklasoval Chur Unihockey jednoznačně 11:5.

Druhou pozici v tabulce okupuje Langnau a to především díky šňůře šesti vítězství v řadě. Poslední porážka „Tygrů“ se datuje k 29. září. Tygři si ve víkendových zápasech poradili nejprve s Rychenbergem (6:1) a poté v souboji o druhou příčku s Aligator Malans 9:4. Především první třetina vyšla Langnau na jedničku. Po dvaceti minutách vedli již 5:0, nicméně Malans ve druhé dvacetiminutovce zabrali a výsledkem bylo snížení na 5:4. Tigers však nepřipustili žádné komplikace a zaslouženě dovedli zápas do vítězného konce.

Na chvostu tabulky se stále nachází Kloten. Ten sice v posledním zápase zdolal UHC Uster 7:6 po nájezdech, ale na postup na lepší příčku to nestačilo.