12. 11. 2012 Zahraničí (3) KOMENTÁŘŮ

SSL: Stockholmský AIK nevyhrál ani šestý zápas v řadě, s Jӧnkӧpingem remizoval

V dohrávce 8. kola Superligy na sebe narazily v Solnahallen ve Stockholmu týmy AIK a Jӧnkӧpingu. Trápící se mužstva, která již dlouho čekají na vítězství potvrdila svou „formu“ i tentokrát a rozešla se nakonec smírně po remíze 2:2.Domácí AIK byl střelecky aktivnější a převaha stockholmského týmu byla znát především ve druhé třetině. Do vedení dostal AIK v 15. minutě v přesilovce švédský reprezentant Kim Nilsson, ten samý hráč se ale po dvanácti sekundách druhé třetiny posadil na trestnou lavici a bylo vyrovnáno. Střelcem srovnávací branky byl Johan Nygård. Oba týmy vstřelily na konci druhé dvacetiminutovky ještě po jedné brance. Nejprve poslal hosty do vedení Johan Anderson a o 14 sekund později srovnal Kevin Lundgren. Zbytek základní hrací doby ani prodloužení už branku nepřineslo, přestože hráli domáci v nastaveném čase přesilovku.

AIK tak po slibném stratu do soutěže, kdy první dva zápasy vyhrál, pošesté za sebou ztratil body a v tabulce je až desátý. Jӧnkӧping je s pěti body předposlední.

„Je to neuvěřitelně frustrující dívat se na kluky, kteří se snaží, v koncovce jim ale nic nevychází,“ povzdechl si po zápase reprezentační gólman AIK Patrick Åman. „Stačí se jen podívat na statistiky. Byli jsme lepší než Jӧnkӧping, chybělo nám ale štěstí.“

Další zápas se v nejkvalitnější lize světa se odehraje ve čtvrtek a bude se jednat o opravdovou lahůdku. Enstrӧmův a Galante Carlstrӧmův Falun přivítá obhájce trofeje, Kohonenovu hvězdnou Storvretu.