13. 11. 2012 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Happee rozhodlo o drtivém vítězství už v první třetině

Jyvӓskylské Happee se po krátkém mezipřistání na čtvrté příčce tabulky finské Salibandyliigy znovu posnulo na pozici lídra soutěže, když si v úterním utkání ligy připsalo jednoznačné vítězství na hřišti Nokianu.Hosty dostal do vedení hned v 1. minutě Jami Manninen. Happee v první třetině jasně dominovalo a poprvé odcházelo do šaten za stavu 4:0. Uprostřed třetího dějství zvyšoval Hynynen už na 9:0, teprve potom se prosadili také domácí. Jedenáct minut před koncem zaznamenal první a jediný gól Nokianu Sami Nyman.

Zápas nakonec skončil 11:1 a na debaklu domácích se nejvíce podílel Joonas Pylsy, autor dvou branek a dvou asistencí. Tři body vyprodukovali ještě Hynynen, Kotovaara, Manninen a Kauko. Vynikající formu před světovým šampionátem předvedl také Eero Kosonen, který pochytal 21 z 22 střel soupeře a s úspěšností 82,28 % je v celé lize v čele této brankářské statistiky.

Happe se díky dvěma bodům posunulo znovu do čela ligového pořadí a napravilo svou poslední porážku s Classicem. Nokian prohrál počtvrté v řadě a v tabulce mu patří jedenáctá příčka.

Finská liga pokračuje již ve středu třemi dalšími zápasy. Classic vyzve Lappeenrantu, Tapanilan Ilves Tampere a Loviisa Koovee.

Finsko, Salibandyliiga

Nokian KrP – Happee 1:11 (0:4, 0:2, 1:5)
Branky: 49. Nyman – 1., 55. Manninen, 8., 48. Hynynen, 14., 18. Kotovaara, 25., 46. Pylsy, 40. Kauko, 41. Kaasalainen, 50. Heikkinen. Diváci: 227.