17. 11. 2012 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: SSV prospalo třetí třetinu, Classic trestal šesti góly

Tamperský Classic díky drtivé poslední třetině porazil v tradičním utkání dvou top týmů finské Salibandyliigy helsinský SSV a potvrdil tak roli lídra soutěže. Dalšími pátečními vítězi se stali obhájci titulu SPV Seinӓjoki, Happee Jyvӓskylӓ a Espoo.SSV Helsinky hráli s Classicem po dvou třetinách 3:3, když se hostům podařilo třikrát zareagovat na vedoucí branku domácích, na začátku třetího dějství ale poslal tamperský klub poprvé do vedení střelou v oslabení Lassi Vӓnttinen a dalšími třemi brankami do 50. minuty si hosté vytvořili rozhodující náskok. Skvělým výkonem se prezentoval Vӓnttinen, který se na konečném vítězství 9:4 podílel pěti body (2+3), mužem zápasu byl s bilancí 3+1 vyhlášen Heikki Hӓtӧnen.

Díky povedené třetí části uspělo také Happee na domácí palubovce proti TPS Turku. Hosté vedli po čtyřiceti minutách hry o gól, na 6:6 ale srovnal v 43. minutě Otto Tikka, pět minut před koncem zaznamenal vítěznou branku Juuso Heikkinen a 25 sekund před závěrečnou sirénou pečetil vítězství jyvӓskylského klubu střelou do prázdné branky Petri Kauko. Happee tak v tabulce nadále dýchá na záda Classicu. Jeho ztráta činí jeden bod.

Roli favorita potvrdilo v Loviise mistrovské SPV Seinӓjoki. Mikko Kohonen se trefil v úvodní periodě dvakrát, v zápase přidal ještě dvě asistence a stal se tak klíčovou postavou svého týmu, který si nakonec odvezl vítězství 10:5. SPV Je tak v tabulce páté, má však odehráno nejméně zápasu z celé ligové čtrnáctky.

Třetí je Espoo, které si celkem v pohodě, 6:3, poradilo s Lappeenrantou. Olejáře poslal v 10. minutě do vedení Ilari Talvitie a ten samý hráč zvýšil v přesilovce o čtyři minuty později na 2:0. Hosté si neustále udržovali bezpečný odstup a zaslouženě zvítězili.

V sobotu se hrají v Salibandyliize další dva zápasy. V souboji dvou posledních týmů tabulky přivítá Ilves Tampere Josbu a další z outsiderů Oulu vyzve na domácí palubovce SSV Helsinky.

Finsko, Salibandyliiga

Loviisa – SPV Seinӓjoki 5:10 (2:4, 1:3, 2:3)
Branky: 48., 49. Hiiranen, 6., 32. Hӓllfors, 17. Andersson – 14., 20. Kohonen, 30., 53. Myllymӓki, 13. Taurama, 14. Holopainen, 26. Kiviranta, 31. Kuusela, 47. Koski, 55. Hӓrkӧnen. Diváci: 505.

NST Lappeenranta – Espoon Oilers 3:6 (0:2, 2:3, 1:1)
Branky: 30. Hulkkonen, 39. Tӧllikӧ, 59. Mӓkelӓ – 10., 14. Talvitie, 27. Raikamo, 36. Kaartinen, 40. Pajukoski, 47. Rahkonen. Diváci: 549.

SSV Helsinki – Classic 4:9 (2:1, 1:2, 1:6)
Branky: 13. Fagerholm, 20. Olkkonen, 28. Lehtonen, 56. Kuitunen – 20., 24., 60. Hӓtӧnen, 44., 48. Vӓnttinen, 47., 50. Jӓӓskelӓinen, 38. Savolainen, 58. Mӓkipӓӓ. Diváci: 679.

Happee – TPS Turku 8:6 (2:2, 3:4, 3:0)
Branky: 17., 60. Kauko, 23., 46. Kotovaara, 22. Manninen, 36. Hoikkanen, 43. Tikka, 55. Heikkinen – 25., 38. J. Nurminen, 4. Kailiala, 7. A. Nurminen, 23. Sokka, 36. Salminen. Diváci: 503.