17. 11. 2012 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Josba poprvé v sezoně vyhrála, Oulu obralo o bod SSV

Florbalisté Josby Joensuu se dočkali na dvanáctý pokus prvního vítězství v novém ročníku Salibandyliigy, když uspěli na hřišti Ilvesu Tampere a po výsledku 6:1 přepustili právě svému soupeři poslední místo tabulky. Ve druhém sobotním utkání uhrálo Oulu doma překvapivě bod s SSV Helsinky.V první třetině stačil ještě na vedoucí branku Josby zareagovat Ville Kangasmӓki, ve 13. minutě ale poslal hosty znovu do vedení Petri Vӓӓnӓnen a Ilves se už nedokázal do zápasu vrátit. Naopak to byla Josba, která neustále zvyšovala svůj náskok, a když byl v závěru vyloučen na pět minut Sarajӓrvi, bylo po domácích nadějí na zdramatizování zápasu. Kromě dvougólových střelců Ahponena s Moilanenem měl velký podíl na vítězství Josby také Lauri Hyytiӓinen, který si nejenže připsal 18 úspěšných zákroků, zároveň ale také asistoval na jednu branku svého týmu.

Nováček soutěže z Oulu vlétl na slavný SSV Helsinky jako velká voda a po první třetině vedl už 3:0, druhá třetina ale dopadla zrcadlovým výsledkem a v posledním dějství šli dokonce brankami Harriho Forstena a Niclase Meyera hosté do dvoubrankového vedení. V 54. minutě ale dokázal na 4:5 snížit Petro Rautio a o 44 sekund později srovnal na konečných 5:5 Petri Rantala. Prodloužení už branku nepřineslo, velkou šanci Forstena osm sekund před koncem nastaveného času zastavil vynikající Niko Pirkolaa. SSV ztratilo nečekaně bod a zůstalo na čtvrtém místě, Oulu je třetí od konce.

V neděli se v Salibandyliize střetnou SPV Seinӓjoki s Happee, Josba bude chtít navázat na dnešní úspěch na palubovce Koovee a stejně tak Oulu doma s Tapanilanem Erӓ.

Finsko, Salibandyliiga

Ilves Tampere – Josba 1:6 (1:2, 0:2, 0:2)
Branky: 10. Kangasmӓki – 8., 27. Moilanen, 45., 56. Ahponen, 13. Vӓӓnӓnen, 39. Kӧnӧnen. Diváci: 267.

OLS Oulu – SSV Helsinky 5:5 (3:0, 0:3, 2:2 – 0:0)
Branky: 20., 54. Rautio, 12. Oksa, 17. Kvist, 54. Rantala – 23., 34. Jӓrvi, 26. Kuitunen, 41. Forsten, 50. Meyer. Diváci: 346 .