Matěj Jendrišák. Foto: Per Wiklund Matěj Jendrišák. Foto: Per Wiklund
15. 10. 2015 Švédsko (1) KOMENTÁŘŮ

Jendrišák hattrickem sestřelil Sirius! V kanadském bodování už je druhý

Matěj Jendrišák potvrdil pověst kanonýra. Do sítě Siriusu nasázel v dohrávce pátého kola švédské elitní soutěže hned 3 zásahy, navrch přidal ještě asistenci a jeho Linköping nedal domácím šanci. Českého reprezentanta tyto hody posunuly až na 2. příčku kanadského bodování.

Jendrišák nejprve ve 4. minutě otevřel skóre zápasu. Dvě minuty před přestávkou zvyšoval na 3:1 a hattrick zkompletoval už ve 37. minutě. Český střelec pak svůj výkon okořenil gólovou přihrávkou na Mikaela Karlssona.

Celkově se tedy zapsal do statistik 4 body a v kanadském bodování přeskočil i taková jména, jakými jsou Rasmus Enström či Patrik Malmström.

Linköping si došel pro vysoké vítězství 10:3 a v tabulce je s 10 body na 3. příčce. Díky lepšímu skóre se dokonce nachází i před čerstvým vítězem Poháru mistrů Falunem. Na první Storvretu ztrácí 2 body.

Dohrávka 5. kola:

Sirius – Linköping 3:10 (1:4, 1:3, 1:3)
Branky: 27. a 49. B. Nilsson, 9. Parli – 4., 18. a 37. JENDRIŠÁK, 19. a 35. Gustafsson, 6. Alm, 38. Klein, 47. Mikael Karlsson (JENDRIŠÁK), 47. Martin Karlsson, 55. Ström. Diváci: 613.