Pohárovou návštěvu by Karlovým Varům mohli závidět i některé Superligové týmy! Foto: FB Hurrican Karlovy Vary. Pohárovou návštěvu by Karlovým Varům mohli závidět i některé superligové týmy! Foto: FB Hurrican Karlovy Vary
17. 10. 2015 Český pohár (0) KOMENTÁŘŮ

Pohár ČP: Opava a Rožnov končí, někteří favorité se na postup nadřeli

Několik velmi vyrovnaných duelů přineslo 5. kolo Poháru České Pojišťovny. Do vyřazovací části nakonec postoupili téměř ve všech případech favorizované celky. Největší překvapení obstaral Šumperk díky výhře nad Opavou, končí i prvoligový Rožnov.

Obhájce ligového titulu Tatran vyfasoval pro vstup do pohárové soutěže těžkého soupeře z Liberce. Severočechy poslal už po 55 vteřinách do vedení zkušený Marek Štěpánek a ještě v 27. minutě to bylo 3:1 pro domácí. Střešovičtí ale zvládli vyrovnat a ve třetí třetině překlopili skóre na svou stranu. Během dvou minut se trefili Jan Řehoř a hned dvakrát Jan Svoboda. Liberci v závěru zápasu nebyly nic platné ani dvě branky navrátilce Radka Valeše.

Skóre utkání mezi Slovanem Havířov a FBC Ostrava otevřel útočník domácích Matěj Smeták, syn trenéra hostů Martina. Účastník Národní ligy měl blízko k senzaci, nakonec se však radoval podle očekávání Smeták starší. Ve třetí třetině vstřelil vítěznou branku ostravský Petr Trulík.

Do dvoubrankového vedení se dostal i lídr Národní ligy Králův Dvůr v souboji s Vinohrady. I tým z Riegerových sadů, podobně jako Tatran a FBC, ale nakonec v závěrečné dvacetiminutovce rozhodl o svém postupu. Hattrickem a asistencí ozdobil zápas vinohradský útočník Lukáš Gregor.

Dvěma hráčům se dokonce povedlo vsítit ještě o branku víc. Kladenský Dušan Přívara sestřelil ve vyrovnaném utkání České Budějovice, sparťanský mladík Jan Krejča zase čtyřgólovým výkonem pomohl ke kanonádě do branky Black Angels.

Skupinu si zahrají i superligoví Bohemians, kteří si i díky třem zásahům Patrika Kielera před parádní návštěvou 354 diváků poradili s Karlovými Vary a Česká Lípa, jež přehrála Orku.

V moravské části Poháru postoupili po těsných výsledcích prvoligisté ze Znojma a Hattricku Brno. Zato Rožnovu zápas s havířovským Torpedem vůbec nevyšel. Legendární vicemistr světa Pavel Kožušník zničil účastníka druhé nejvyšší soutěže čtyřmi asistencemi, hattrick nasázel další pamětník stříbrných sezon Hynek Plášek.

Jediným účastníkem osmifinálových skupin hrajícím Divizi bude Šumperk. Zejména díky dalšímu třígólovému střelci Jiřímu Trávníčkovi přehrál outsider Opavu jasně 7:2. Slezanům nepomohla ani trefa dalšího účastníka veleúspěšného MS 2004 Martina Botha.

Posledním postupujícím se stali Otrokovice. Gólman Radovan Michajlovič dostal příležitost zachytat si v Počenicích, odkud se odrazil do velkého florbalu. Domácí pořadatelé opět připravili florbalovým příznivcům žertovný textový online přenos, florbalisté na hřišti ale vzali zápas vážně a až do konce druhé třetiny drželi bezgólový stav. Poté se však dvakrát za minutu trefil Jaroslav Vaněk a Panteři si nakonec odvezli z Počenic vítězství 5:1.

Výsledky 5. kola Poháru ČP

Black Angels – AC Sparta Praha 5:14 (0:5, 3:6, 2:3)
Branky: 23. Hromádko, 36. Král, 40. Bauman, 49. O. Hněvkovský, 52. Nekola – 4., 20., 29. a 41. Krejča, 13. a 19. Ujhelyi, 5. a 26. Svatoš, 22. a 40. Šnajdr, 28. Kadoch, 39. Rodina, 46. Koščo, 54. Špalek. Diváci: 72.

FBC Štíři České Budějovice – FBC Kladno 4:6 (1:2, 2:0, 1:4)
Branky: 34. a 59. Měřička, 5. Hejplík, 28. Majner – 16., 17., 23. a 49. Přívara, 47. Slivka, 56. T. Richtr. Diváci: 175.

FB Hurrican Karlovy Vary – FBŠ Bohemians 5:10 (1:1, 3:5, 1:4)
Branky: 14. a 28. Gasparik, 21. Mosler, 36. Horký, 59. Macek – 37., 48. a 50. Kieler, 31. a 52. Hoffer, 15. Krbec, 30. Kindl, 31. Chlumský, 35. Teslík, 60. Tůma. Diváci: 354.

Orka – FBC Česká Lípa 5:8 (3:3, 1:4, 1:1)
Branky: 3. Kubík, 14. Machač, 17. Urban, 35. Jiří Novák, 50. Furch – 32. a 51. Tichý, 5. Jakub Novák, 11. Matějíček, 15. Vnuk, 34. Hřebřina, 37. Podhrabský, 37. Mlejnek. Diváci: 8.

FBC Liberec – Tatran Střešovice 5:7 (2:1, 1:2, 2:4)
Branky: 55. a 58. Valeš, 1. Štěpánek, 11. Klucho z TS, 21. P. Ferdan – 46. a 48. Svoboda, 16. Mayer, 27. Slavík, 31. M. Vávra, 46. Řehoř, 53. Němeček. Diváci: 106.

T.B.C. Králův Dvůr – TJ Sokol Královské Vinohrady 7:9 (3:2, 3:4, 1:3)
Branky: 12. a 41. Kračunov, 14. a 39. Petrmichl, 17. Merhout, 23. Križko, 30. Kovářík – 2., 39. a 58. Gregor, 27. a 41. J. Zavadil, 27. a 45. Linhart, 5. Hartman, 39. Skřivánek. Diváci: 120.

KC Okříšky – FBŠ Hattrick Brno 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Branky: 12. Žák, 33. Špinar – 13. Mati, 17. Pexa, 49. Hrich, 53. Habr. Diváci: 76.

Sokol Brno I – TJ Znojmo 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)
Branky: 34. Dřevěný, 43. Konečný, 45. Demek – 4. a 33. Pánek, 26. Procházka, 46, Číhal. Diváci: 73.

Florbal Havířov – 1. FBK Rožnov p/R 9:3 (1:1, 4:1, 4:1)
Branky: 27., 34. a 55. Plášek, 18. Šochman, 21. Krečmer, 37. V. Peřka, 43. Mžyk, 58. Kantor, 59. Bajgar – 9. a 34. Viktořík, 46. Velech. Diváci: 119.

TJ Slovan Havířov – FBC Ostrava 3:4 (2:0, 1:3, 0:1)
Branky: 7. Matěj Smeták, 19. Gurkovský, 37. T. Daniš – 22. a 32. Vojtíšek, 29. Robenek, 53. Trulík. Diváci: 168.

FbC Asper Šumperk – S.K. P.E.M.A. Opava 7:2 (4:1, 0:1, 3:0)
Branky: 6., 9. a 59. Trávníček, 15. Matěj, 17. Šíma, 55. Venouš, 60. Mrázek – 16. Sova, 17. Both. Diváci: 213.

SFK Kozel Počenice – Panthers Otrokovice 1:5 (0:0, 0:2, 1:3)
Branky: 54. Šindelka – 39. a 39. Vaněk, 43. Jan Němeček, 52. Ťopek, 57. Večeřa. Diváci: 101.