Josef Juha si v 15 letech zahraje na domácím turnaji EFT. Foto: FB Josefa Juhy. Josef Juha si v 15 letech zahraje na domácím turnaji EFT. Foto: FB Josefa Juhy.
19. 10. 2015 Reprezentace - Junioři (3) KOMENTÁŘŮ

Domácí EFT si zahraje hned 7 juniorů z Tatranu i supertalent Juha

 První ostrý test čeká nově tvořenou reprezentaci juniorů na turnaji Euro Floorball Tour v Brně. Trenér Jiří Jakoubek s asistentem Jaroslavem Berkou už zveřejnili nominaci. Podobně jako v minulém reprezentačním cyklu tvoří její necelou polovinu hráči Tatranu a Bohemians.

Juniorský národní tým se bude v následujícím cyklu skládat především z hráčů ročníku 1998 a 1999 a zkušení trenéři budou mít nepochybně na výběr z velkého množství kvalitních hráčů.

V nominaci na první důležitou herní akci má podle očekávání největší, hned sedmičlenné, zastoupení domovský tým hlavního trenéra, střešovický Tatran. Čtyři florbalisty dodali Bohemians, tři Sparta a Vítkovice. Už Jakoubkův předchůdce Luděk Beneš přitom čelil kritice obviňující ho z protěžování mladíků z týmů letošních finalistů G2 ligy, bronzovým úspěchem ale tyto hlasy umlčel.

Kouč úřadujících mužských, juniorských i dorosteneckých mistrů ČR dal najevo, že bude upřednostňovat hráče startující v seniorské Superlize. „Samozřejmě nějakou úroveň má také 1. liga a G2 liga juniorů, ale pokud chtějí hráči vážně uvažovat o místě v juniorské reprezentaci, myslím si, že Superliga pro ně bude nutnost,“ řekl Jakoubek pro oficiální web Českého florbalu.

Turnaj v brněnské hale Vodova proběhne od 6. do 8. listopadu. Čeští mladíci se na něm budou spoléhat zejména na gólmana Chodova Dana Mücka, účastníka bronzového úspěšného MS Ondřeje Němečka nebo univerzála Kryštofa Krbce z Bohemians.

V 23členném výběru je i 15letý supertalent Josef Juha. Kanonýr klokanů se narodil v roce 2000 a za juniorskou reprezentaci bude moct nastupovat i v následujícím dvouletém cyklu. Napodobil tak právě Němečka nebo svého oddílového kolegu Patrika Kielera, jimž se něco podobného povedlo v minulém respektive předminulém období.

Místo naopak nezbylo na dalšího brankáře z Jižního Města Františka Trojana nebo kapitána chodovských juniorů Daniela Maxu. Vážné zranění pak vyřadilo ze hry boleslavského Filipa Zakonova.

Nominace reprezentace juniorů na EFT v Brně

Brankáři
Oskar Blaha – Tatran Střešovice
Jan Eckhardt – AC Sparta Praha
Dan Mück – Florbal Chodov

Hráči do pole
Jakub Bína – Florbal Mladá Boleslav
Dominik Bartoš – Sokol Pardubice
Petr Brautferger – Tatran Střešovice
Daniel Cabejšek – FbŠ Bohemians
Michal Hudera – Tatran Střešovice
Josef Juha – FbŠ Bohemians
Václav Jurdzin – SC Vítkovice
Petr Koláčný – Bulldogs Brno
Kryštof Krbec – FbŠ Bohemians
Mikuláš Krbec – Florbal Ústí
Matyáš Krebner – FbŠ Bohemians
Jan Krejča – AC Sparta Praha
Daniel Krejčíř – 1. SC Vítkovice
Igor Macháček – FBC Ostrava
Milan Meliš – Tatran Střešovice
Martin Mühlfait – Tatran Střešovice
Ondřej Němeček – Tatran Střešovice
Adam Tlapák – Tatran Střešovice
Martin Ulman – 1. SC Vítkovice
Marek Zouzal – AC Sparta Praha


Autor: Redakce Florbal.czKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*