3. 12. 2012 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

SOUHRN 1. dne MS: Fauskanger oslavil hatrickem vstup do svého 9. šampionátu

Ve švýcarských městech Bernu a Curychu bylo dnes rozehráno 9. mistrovství světa florbalistů a první den nepřinesl v měření sil nejlěpší světové šestnáctky žádné překvapení. V utkání Norska s Maďarskem se blýskl hatrickem Willy Fauskanger, který tak důstojně oslavil historický milník.

Norský reprezentant se stal totiž jediným florbalistou historie, který se zúčastnil všech devíti světových šampionátů. Skóre duelu s Maďarskem otevřel hned po čtrnácti sekundách hry, další dvě branky přidal ve druhé třetině a dovedl tak svůj tým k pohodlnému vítězství 8:3. Ve druhém utkání skupiny B převálcovalo Švédsko podle předpokladů Poláky i díky hatricku Henrika Stenberga 14:3.

V zahajovacím duelu světového šampionátu přehrálo ve skupině B domácí Švýcarsko Slovensko. Reprezentace helvétského kříže si vytvořila rozhodující náskok už v první třetině, Slováci sice v závěru korigovali, nakonec ale odešli poraženi po výsledku 4:8.

V céčku si pochutnali na japonském sushi čeští florbalisté. O jejich rozborce asijského soupeře v poměru 1:21 přinášíme reportáž ve speciálním článku. V druhém souboji uspělo potom Lotyšsko proti Spojeným státům, když Američany zlomilo ve druhé třetině.

Do turnaje vstoupili také obhájci posledních dvou titulů světových šampionů Finové, kterým dokázali Němci vzdorovat rovněž jen v první dvacetiminutovce. Tu vyhrál výběr Suomi jen 1:0, v polovině zápasu se ale ukázala síla finského týmu a favorit zdolal nakonec soupeře pohodlně 10:1

Výsledky 1. dne světového šampionátu florbalistů, Švýcarsko:

Skupina A

Slovensko – Švýcarsko 4:8 (0:4, 1:,3 3:1)

Branky: 36., 54. Matějka, 44., 59. Gál – 9., 60. Antener, 10., 39. Ch. Hofbauer, 12. Dysli, 19. Stucki, 33. Krӓhenbühl, 37. Frankhauser

Norsko – Maďarsko 8:3 (2:1, 6:0, 0:2)

Branky: 1., 29., 31. Fauskanger, 10. Evensen, 36., 40. Olesen, 36. Rognlien, 38. Straete – 14., 60. Németh, 47. Dávid

Polsko – Švédsko 3:14 (0:2, 0:6, 3:6)

Branky: 5., 27., 48. Stenberg, 33., 56. Östholm, 38., 59. K. Nilsson, 19. Enstrӧm, 28. Malmstrӧm, 37. J. Samuelsson, 40. Quist, 42. Larsson, 57. M. Samuelsson, 58. Sundstedt – 41. Adamczak, 43. Chlebda, 51. Gaicki

Japonsko – Česko 1:21 (0:7, 0:5, 1:9)

Branky: 60. Nakai – 8., 26., 49., 60. Tokoš, 23., 34., 45., 51. Sladký, 2., 13. Ondrušek, 14., 20. Fridrich, 28., 42. Kolos, 34., 57. Tomašík, 16. Zálesný, 16. Chrápek, 47. Ostřanský, 51. Šebek, 54. Slaný

Lotyšsko – USA 8:3 (4:3, 3:0, 1:0)

Branky: 7., 59. Kostusevs, 8. Firmanis, 12. Krumins, 16. Klegers, 26. Rajeckis, 39. Raitums, 39. Druvkalns – 2. Fischer, 4. Fӧrare, 15. Andersson

Německo – Finsko 1:10 (0:1, 0:4, 1:5)

Branky: 48. Borth – 38., 49. Tiitu, 39., 52. Moilanen, 18. Vӓӓnӓnen, 30. Kapanen, 35. Hӓnninen, 44. Vӓnttinen, 49. Forsten, 50. Jussila