15. 12. 2012 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Koovee složilo úspěšný reparát, Sladký asistoval

V sobotu se v nejvyšší finské soutěži hrály čtyři duely. Tomáš Sladký přispěl asistencí k cenné výhře svého Koovee nad Tapanilanem, překvapivý příděl dostala Loviisa na palubovce Oulu a nelehkou roli favorita nakonec potvrdili Classic s SPV Seinӓjoki.

Oulu nadělilo Loviise debakl 10:1 a jedinou branku inkasovalo až ve 49. minutě z Niiranenovy hole. Nejlepším hráčem nováčka Salibandyliigy byl vyhlášen Ville Oksa, autor hattricku. Oulu si tak připsalo hodně důležité body v boji o záchranu.

Na Classic se přišlo podívat více než 1300 fanoušků, kteří po 1. třetině jistě nebyli z výkonu svých miláčků příliš potěšeni. Favorit ji totiž s TPS Turku prohrál 1:2. V té druhé se už ale 2. tým ligy rozstřílel, vybudoval si dvougólový náskok a ten navýšil až na konečných 6:2.

Koovee včera poněkud překvapivě podlehlo Nokianu a ani dnes nezačalo na své palubovce proti Tapanilanu dobře. Po 3 minutách prohrávalo 0:2 a po 1. třetině 2:4. Ve druhé 20minutovce se mu ale podařil dokonalý obrat a když Miro Lehtinen uzavíral v 53. minutě hattrick, bylo to už 8:4 pro domácí. Koovee nakonec zvítězilo 11:5, Tomáš Sladký přihrál na 9. gól vítězů Luomovi. V tabulce se tak tamperský klub protlačil na klíčovou 8. příčku před Lappeenrantu.

Ta měla soupeře z nejtěžších, obhájce titulu Seinӓjoki a dlouho si vedla hodně statečně. Ve 2. třetině se podařilo NST smazat dvougólové manko a ještě v 43. minutě svítil na ukazateli skóre stav 3:3. Poté se ale v krátkém sledu trefili Koski s Kivirantou, a i když se Lappeenrantě podařilo ještě snížit, na stavu 4:5 už nic nezměnila ani závěrečná hra domácích bez brankáře.

Další zápas je v Salibandyliize na programu už v neděli a SPV Seinӓjoki v něm čeká nelehká cesta do Turku.

Finsko, Salibandyliiga
OLS Oulu – Loviisa 10:1 (1:0, 3:0, 6:1)
Branky: 7., 29. a 46. Oksa, 40. a 51. Parviainen, 25. Niemelӓ, 42. Soini, 45. Naumanen, 56. Rautio, 57. Latvalehto – 49. Niiranen. Diváci: 242.

Classic – TPS Turku 6:2 (1:2, 3:0, 2:0)
Branky: 6. a 60. Johansson, 27. Mӓkipӓӓ, 31. Luuko, 40. Lamminen, 53. Piha – 7. Pietilӓ, 19. Jokinen. Diváci: 1321.

Koovee – Tapanilan Erӓ 11:5 (2:4, 3:0, 6:1)
Branky: 32., 52. a 53. Lehtinen, 13. a 43. Salin, 37. a 60. Kotilainen, 12. Mӓenpӓӓ, 35. Kinnunen, 57. Luoma, 60. Salminen – 3. a 17. Moilanen, 3. Helenius, 19. Sipilӓ, 55. Iiskola. Diváci: 524.

NST Lappeenranta – SPV Seinӓjoki 4:5 (0:2, 2:0, 2:3)
Branky: 32. Arponen, 39. Mӓkelӓ, 43. Korhonen, 54. Hulkkonen – 4. a 46. Koski, 5. Ahola, 43. Hӓrkӧnen, 47. Kiviranta. Diváci: 447.

Autor: pverosta