17. 12. 2012 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Nováček z Oulu obral lídra Salibandyliigy o bod

V Salibandyliize se v jediném utkání pondělního programu střetlo Happee s Oulu a vedoucí tým ligové soutěže překvapivě s nováčkem klopýtl, když si odnesl jen jeden bod za remízu 8:8.

Oulu od počátku favorita překvapilo a na začátku 2. třetiny vedlo 4:2. Domácím se sice podařilo snížit zásluhou Kauka a dvěma přesilovkovými góly Tikky a Kotilainena otočit, v závěru museli přesto znovu dotahovat.

Oulu totiž vedlo 10 minut před koncem 8:7, když v čase 51:18 srovnal Joonas Pylsy. V prodloužení se rovná tisícovka diváků už branky nedočkala, přestože hrálo Happee posledních 98 sekund v oslabení. Na překvapivém bodu se v dresu hostů nejvíce podíleli Valtteri Parviainen (4+0) a Ville Oksa (2+2). V domácím dresu se pod 8 branek podepsalo 8 různých střelců.

Happee tak v tabulce odskočilo od druhých Classic jen o jeden bod, Oulu se dotáhlo na 11. Nokian. Salibandyliiga pokračuje dalším zápasem už zítra. Od 17.30 SEČ Nokian hostí Ilves Tampere.

Finsko, Salibandyliiga
Happee – OLS Oulu 8:8 (2:2, 4:3, 2:3 – 0:0)
Branky: 4. Kotovaara, 16. Hynynen, 29. Kauko, 30. Tikka, 36. Kotilainen, 39. Manninen, 44. Liikanen, 52. Pylsy – 3., 5., 22. a 41. Parviainen, 24. a 38. Oksa, 43. Naumanen, 48. Niemelӓ. Diváci: 1000.