18. 12. 2012 Zahraničí (1) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Nokian bude bojovat o play off, nezaváhal v derby s Ilvesem

V tamperském derby zlomil domácí Nokian odpor Ilvesu ve 3. třetině a díky dvěma bodům se po výsledku 9:4 vrátil do bojů o vyřazovací část Salibandyliigy.

V utkání se na palubovce potkali i 2 čeští zástupci v nejvyšší finské soutěži – Jan Jelínek a Petr Jeski – a druhý jmenovaný přihrál ve 12. minutě Haapasalovi na druhý gól Ilvesu. Hosté tak podruhé v utkání vedli, bylo to však zároveň naposledy, kdy měli blíže k dvoubodovému zisku než jejich soupeř.

Jelínek se v dresu Nokianu tentokrát bodově neprosadil, do statistik se zapsal jen dvouminutovým trestem, za který jeho mužstvo zaplatilo v 34. minutě brankou na 4:4, kterou vsítil znovu Haapasalo. Za domácí se v závěru 2. a na počátku 3. třetiny dvakrát trefil Henri Johansson, Nokian se poprvé soupeři výrazněji vzdálil a nakonec slavil vítězství 9:4.

Díky dvěma bodům sice zůstal nadále 10., na 8. Koovee však už ztrácí jen 2 bodíky. Ilves je se 3 body poslední. Po vánočních svátcích se ve Finsku pokračuje 28. prosince, kdy v dalším tamperském derby přivítá 2. tým soutěže Classic 8. Koovee.

Finsko, Salibandyliiga
Nokian – Ilves 9:4 (3:2, 2:2, 4:0)
Branky: 11., 13. a 24. Nyman, 38. a 47. Johansson, 52. a 58. Jokinen, 19. Reentilӓ, – 12. a 34. Haapasalo (na druhou JESKI), 6. Jyrkkӓ, 23. Kangasmӓki. Diváci: 707.