28. 12. 2012 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Koovee se připravilo o lepší výsledek s Classic vlastní nedisciplinovaností

Ve finské Salibandyliize se po 10 dnech znovu rozběhly boje a v jediném utkání pátečního programu mělo nakročeno k velkému úspěchu Koovee v tamperském derby s Classic. Favorit však využil nedisciplinovanost soupeře ve 2. třetině a dokráčel nakonec k předpokládanému vítězství 8:6.

Koovee, jenž nastoupilo poprvé bez Tomáše Sladkého, vyhrálo úvodní dějství 3:1 a ještě v 27. minutě vedlo 5:2, poté ale využil druhou přesilovku domácích Sami Johansson a do konce druhé 20minutovky vyrovnal dvěma góly Matikainen.

Dvě sekundy před koncem 2. třetiny dostal navíc trest na 5 minut hostující Salminen a Classic nabídnutou šanci beze zbytku využil. Během 55 sekund na začátku 3. části prostřelil Joniho Jӓrviӧho hned 3x a definitivně se utrhl. Celkem 5 bodů za 4 branky a asistenci si připsal Ville Matikainen.

Classic se tak na 2. místě bodově dotáhl na Happee, Koovee zůstává 8.

Finsko, Salibandyliiga
Classic – Koovee 8:6 (1:3, 4:2, 3:1)
Branky: 26., 31., 34. a 41. Matikainen, 1. Mӓkipӓӓ, 29. Johansson, 41. Vӓnttinen, 42. Jӓӓskelӓinen – 5. a 21. Mӓenpӓӓ, 12. a 59. Lehtinen, 8. Salminen, 27. Kotilainen.