30. 12. 2012 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Favorité si s chutí zastříleli, Happee s SPV dali dohromady 28 gólů

O víkendu se hrály ve finské Salibandyliize 4 zápasy. V exibičním duchu se nesly duely Happee s Josbou a SPV s Ilvesem, ve zbývajících utkáních porazila Loviisa TPS Turku a Nokian Oulu. Jednou se mezi střelce zapsal i český reprezentant Jan Jelínek.

Podle předpokladů dopadly oba dva sobotní zápasy favoritů. Lídr soutěže Happee porazilo Josbu 13:4 a znovu se tak odpoutal konkurenčním Classic na rozdíl 2 bodů. Obhájce titulu SPV Seinӓjoki zase díky 4 Kivirantovým brankám rozdrtil nováčka Ilves Tampere 15:1 a vytvořil si na 3. místě tabulky 3bodový náskok na SSV Helsinky.

Nejvyrovnanější duel se odehrál mezi tabulkovými sousedy TPS Turku a Loviisou. Domácí sice vyhráli 1. třetinu a ještě v polovině zápasu byli oba soupeři k vítězství stejně daleko, rozhodující momenty však přišly na začátku závěrečného dějství. Ve 45. minutě nejprve zvýšil na 6:4 pro Loviisu muž zápasu Lehkonen a necelé 3 minuty nato získal hostům 3brankový náskok Kivilehto. Loviisa nakonec vyhrála 8:5 a na 7. místě tabulky se dotáhla na rozdíl jednoho bodu na 6. TPS.

V duelu mezi Oulu a Nokianem vypadalo po dvou třetinách vše zcela jasně. Hosté vedli (i díky brance Jan Jelínka na 3:1) 5:1 a zdálo se, že mají zápas plně pod kontrolou. Jenže domácí hned na začátku 3. dějství snížili na 2:5 a v 53. minutě už to bylo jen o gól. Vyrovnat se už ale Oulu nepodařilo a Arto Mikkonen naopak pečetil vítězství Nokianu střelou do prázdné branky.

Finsko, Salibandyliiga
Happee – Josba 13:4 (4:1, 5:2, 4:1)
Branky: 15., 30. a 53. Pylsy, 8. a 15. Manninen, 40. a 45. Kauko, 13. Kouvonen, 25. Liikanen, 33. Kotovaara, 38. Tikka, 43. Kaasalainen, 48. Kӓӓriӓinen – 17. a 21. Kӧnӧnen, 27. Makkonen, 41. Kejonen. Diváci: 641.

SPV Seinӓjoki – Ilves Tampere 15:1 (7:1, 2:0, 6:0)
Branky: 4., 13., 20. a 24. Kiviranta, 5. a 54. Hӓrkӧnen, 8. a 49. Mӓkelӓ, 16. a 23. Ahola, 20. a 54. Hulmi, 41. a 59. Koski – 14. Peltotalo. Diváci: 840.

TPS Turku – Loviisa 5:8 (3:2, 1:3, 1:3)
Branky: 31. a 49. Lӓntinen, 2. Nurminen, 9. Alho, 20. Aaltonen – 3., 34. a 60. Niiranen, 1., 31. a 45. Lehkonen, 25. Etholen, 48. Kivilehto. Diváci: 472.

OLS Oulu – Nokian KrP 4:6 (1:2, 0:3, 3:1)
Branky: 9. Naumanen, 41. Niemelӓ, 50. Turula, 53. Lindgren – 36. a 60. Mikkonen, 17. Johansson, 18. Jokinen, 29. JELÍNEK, 37. Reentilӓ. Diváci: 422.