Ondřej Mikeš. Foto: Facebook Granlo Ondřej Mikeš. Foto: Facebook Granlo
8. 1. 2016 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Mikeš dal Linköpingu 2 góly, z vítězství se přesto radoval Jendrišák

Úterní zápasy švédské ligy proti sobě svedly dvě velké opory české reprezentace. Ondřej Mikeš zazářil dvěma góly, přesto však jeho Granlo podlehlo Linköpingu, jemuž pomohl asistencí Matěj Jendrišák. Obhájci titulu z Falunu měli volno, i tak se ale stále drží na čele o 3 body před Pixbem.

I když se Granlu v sezoně zatím příliš nedaří, s úřadujícími vicemistry dlouho drželo krok. Ve třetím dějství ale i díky přihrávce Matěje Jendrišáka Linköping odskočil během 29 vteřin na dvougólový rozdíl, což se ukázalo jako rozhodující. Ondřej Mikeš dvě minuty před koncem po souhře s exspoluhráčem z Chodova Maxem Wahlgrenem svým druhým gólem v zápase snížil, na víc už se však jeho tým nezmohl.

Další čeští zástupci v soutěži, Martin Tokoš a Patrik Suchánek, se mohli radovat z domácí výhry nad Mullsjo. Jejich Dalen se na začátku třetího dějství dostal do vedení 4:1, a tak mu nevadily ani dvě trefy kapitána soupeře Davida Gilleka v samotném závěru. Dalen se bodově dotáhl na svého soupeře, na 3.-4. místě oba ztrácejí na Falun 10 bodů.

Beznadějně poslední dál zůstává Gavle. Tým s jednoznačně nejslabším útokem i nejhorší obranou schytal od Pixba debakl 2:10. Hattrick si připsali kapitán „červených lišek“ Martin Östholm a jeho spoluhráč Patrik Malmström.

2098 diváků sledovalo strhující zápas mezi Storvretou a Warbergem. Skóre otevřel po skvělé práci Albina Sjögrena domácí Alexander Rudd, po druhé třetině ale o gól vedli hosté. 60 minut hry ani následné prodloužení nakonec vítěze neurčili, oba rivalové se rozešli smírně.

Zveřejnil(a) Storvreta IBK dne 6. leden 2016

Karlstad si v nováčkovské sezoně zatím vede velmi slušně. Ve Vaxjö nicméně prospal druhou třetinu, prohrál ji 1:5 a na body mu tím pádem nemohly stačit ani dva zásahy v závěrečné pětiminutovce zápasu. Dva góly v dresu vítězů zaznamenali Christopher Holmér a také vydařená letní posila, Švýcar Manuel Engel.

Důležité body v boji o play-off vybojovalo AIK. Florbalistům z hlavního města se dařilo dlouho bránit superhvězdu Siriusu Billyho Nilssona i všechny jeho spoluhráče. Těsně před koncem se kanonýr s gigantickým čírem na hlavě přeci jen prosadil, to už ale měli domácí hlavně díky hattricku velezkušeného Karla Johana Iraeuse bezpečný náskok.

Středeční výsledky

Granlo – Linköping 3:4 (0:1, 2:1, 1:2)
Branky: 33. a 59. MIKEŠ, 25. Berglund – 19. Hovlund, 27. Jesper Johansson, 46. Fritzell (JENDRIŠÁK), 46. Marcus Karlsson. Diváci: 719.

Gavle – Pixbo 2:10 (0:3, 2:3, 0:4)
Branky: 36. Dahlkvist, 40. Rokka – 4., 27. a 45. Malmström, 7., 25. a 50. Östholm, 37. a 57. Hydén, 5. Henriksson, 50. Julkunen. Diváci: 311.

Storvreta – Warberg 4:4 (1:1, 0:1, 3:2 – 0:0)
Branky: 6. Rudd, 44. V. Andersson, 48. Stenberg, 56. Samuelsson – 15. Svensson, 23. Mattias Wahlgren, 47. Karlander, 51. Hasselström. Diváci: 2098.

Vaxjo – Karlstad 6:3 (1:0, 5:1, 0:2)
Branky: 18. a 23. Holmér, 38. a 39. Engel, 22. Ahlroth, 31. Ramirez – 34. Allansson, 56. Bengtsson, 58. Degeryd. Diváci: 977.

AIK Stockholm – Sirius 7:2 (3:0, 2:0, 2:2)
Branky: 30., 36. a 50. Iraeus, 7. Forslöv, 11. Kjellbris, 16. Hagberg, 60. Björkström – 50. Edberg, 58. B. Nilsson. Diváci: 816.

Dalen – Mullsjö 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
Branky: 4. Svahn, 8. Bodén, 38. Kronberg, 41. Jim Johansson – 58. a 60. Gillek, 8. Hedlund. Diváci: 1154.