4. 1. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Classic s SPV museli bojovat, Loviisa si s NST dělila body

V Salibandyliize se dnes hrály 3 zápasy a namále v nich měly favorizované kluby. Obhájce titulu SPV Seinӓjoki musel do konce hodně bojovat s nováčkem z Oulu a ještě těžší to měl proti Josbě druhý Classic. Smírně se rozešla Loviisa s Lappeenrantou, která se díky bodu posunula těsně za linii postupu.

Oulu dostalo v Seinӓjoki hned v úvodu možnost zahrát si přesilovku a ve 3. minutě se dostalo do vedení po Lindgrenově střele. Domácí favorit dokázal otočit a ve 23. minutě to bylo už 4:1. Hosté přesto nesložili zbraně a zanechali sympatický dojem. Na konci druhého dějství snížil Niemelӓ a v 47. minutě to bylo po Rantalově brance dokonce jen o gól. Seinӓjoki ale přidalo v závěru pojišťující gól a zvítězilo 5:3.

Ještě složitější to měl 2. tým tabulky Classic. Jeho hráči se nestačili divit v souboji s předposlední Josbou, se kterou prohrávali po 5 minutách 0:3. Ještě do první sirény se sice tamperskému týmu podařilo otočit a po dvou třetinách vedl o 2 góly, stále si ale nemohl být vůbec ničím jistý. Hosté se totiž ještě 2x dokázali dostat do kontaktu a teprve přesilovková Matikainenova branka 67 sekund před koncem určila definitivně vítěze.

Podle očekávání vyrovnaná partie se odehrála v Loviise, a snad ani nebylo nijak překvapivé, že se domácí rozešli s Lappeenrantou smírně po výsledku 4:4. V zápase, ve kterém se 3x měnil vedoucí tým, se Loviise podařilo vyrovnat v 45. minutě. V dalším průběhu, přestože oba týmy měly několikrát možnost hrát přesilovku, už branka nepadla. Loviisa tak v tabulce zůstala 7., Lappeenrantu vynesl bod o 2 příčky nahoru na 9. pozici.

Finsko, Salibandyliiga
Classic – Josba 7:5 (4:3, 1:0, 2:2)
Branky: 16. a 59. Matikainen, 7. Jӓӓskelӓinen, 13. Johansson, 14. Lamminen, 21. Vӓnttinen, 46. Hӓtӧnen – 3. a 44. Vӓӓnӓnen, 5. a 47. Puska, 5. Makkonen. Diváci: 480.

Loviisa – NST Lappeenranta 4:4 (3:2, 0:2, 1:0)
Branky: 12. a 15. Niiranen, 19. Lehkonen, 45. Venӓlӓinen – 3. Tikkanen, 4. Auronen, 26. Tӧllikkӧ, 30. Saarinen. Diváci: 441.

SPV Seinӓjoki – OLS Oulu 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Branky: 4. a 21. Hulmi, 12. a 23. Mikko Kohonen, 58. Kuusela – 3. Lindgren, 39. Niemelӓ, 47. Rantala. Diváci: 715.