5. 1. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Tapanilan si vyšlápl na vedoucí Happee, ztratil Nokian

Překvapení na úkor lídra tabulky se zrodilo v sobotních utkáních finské Salibandyliigy. Happee prohrálo 3:8 na hřišti Tapanilanu, a pokud zítra uspěje Classic v Oulu, vystřídá jyvӓskylský klub z čela.Happee šlo sice ve 3. minutě do vedení, Tapanilan však ještě do konce první třetiny otočil a v polovině zápasu už měl čtyřbrankový náskok. Ten ještě navyšoval v poslední části a nakonec rozdrtil lídra ligy 8:3. Po dvou brankách si v dresu vítězů připsali Lehtinen, Iiskola a Strӧmsten.

Ve zbývajících dvou duelech sobotního programu se střetlo helsinské SSV s TPS Turku a Jelínkův Nokian s Josbou. Ta včera notně potrápila Classic a dnes Nokian obrala o bod. Tamperský klub se pohybuje na hraně postupu, a tak jakákoliv ztráta s předposledním týmem tabulky zamrzí. SSV Helsinky si s Turku poradily bez problémů 6:1. SSV se tak o dva body odpoutalo pátému Espoo, má však odehráno o dva zápasy více než Olejáři. Turku je šesté.

Finsko, Salibandyliiga

Tapanilan Erӓ – Happee 8:3 (2:1, 3:1, 3:1)
Branky: 22., 41. Lehtinen, 13., 46. Iiskola, 35., 54. Strӧmsten, 20. Helenius, 25. Palin – 3. Kotilainen, 40. Heikkinen, 55. Kuosmanen. Diváci: 380.

Nokian KrP – Josba 5:5 (3:3, 0:2, 2:0 – 0:0)
Branky: 6., 48. Reentilӓ, 16. Johansson, 16. Nyman, 50. Koskela – 5., 23. Tikkanen, 14., 15. Puska, 30. Ketonen. Diváci: 187.

SSV Helsinky – TPS Turku 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)
Branky: 14., 22. Kekkonen, 14., 59. Jӓrvinen, 10. Forsten, 58. Meyer – 10. Aaltonen. Diváci: 462.