6. 1. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

ŠVÝCARSKO: Köniz si vyšlápl na Langnau, Uster sebral Rychenbergu bod

15. kolo nejvyšší florbalové soutěže ve Švýcarsku přineslo pár překvapivých výsledků a velkou diváckou návštěvu utkání Waldkirch St. Gallen – SV Wiler Ersigen, které se hrálo v Appenzellu.Olten Zofingen – Chur Unihockey 4:7 (2:3, 1:2, 1:2), Diváků 215

10. Sumén (D.Mucha), 15. Kehrli (Baumann), 25. D.Mucha (M.Mucha), 46. D.Mucha (Plüss) – 7. Cavelti (Bischofberger), 11. Binggeli (Koskelainen), 19. Riedi (Cavelti), 25. Thierstein (Bürer), 27. Schneider (Bischofberger), 58. Riedi (Putzi), 60. Riedi (Schneider)

Utkání bylo vyrovnané možná o něco více než se čekalo. Domácí vždy našli odpověď na změnu skóre, do vedení v zápase se však nikdy nedostali. Na začátku druhé třetiny pak Chur odskočil na rozdíl dvou branek (3:5). na který domácí hráči stačili zareagovat pouze snížením 5 minut po začátku třetí třetiny. Paolo Riedi pak dvěma góly v závěru utkání rozhodl o vítězství svého celku. Celkově si mladý útočník připsal v tomto zápase tři branky.

UHC Alligator Malans – UHC Grünenmatt 13:4 (5:1, 4:1, 4:2), Diváků 383

3. Friolet (Kapanen), 8. Ostřanský (Laely), 12. Gartmann (Dominioni), 17.Dominioni (Larsson), 18. Dominioni (Brunner), 27. Ostřanský (Dominioni), 34. Gartmann (Widgren), 35. Brunner (Berry), 38. Buchli (Laely), 41. Dominioni (Vetsch), 47. Kapanen (Berry), 55. Braillard (Friolet), 58. Ostřanský (Eberhard) – 20. Bürki (Aeschbacher), 28. Boelius (Siegenthaler), 47. Sollberger (Bärtschi), 60. Sollberger (Bärtschi)

Domácí šli od začátku tvrdě za třemi body. První zásah povolili Grünenmattu až za stavu 5:0 a v poslední minutě první části. Když po druhé siréně svítil na ukazateli skóre stav 9:2 pro Aligátory, bylo jasné, že třetí třetina se bude dohrávat víceméně z povinnosti. Výhru domácích režírovali Sandro Dominioni a Martin Ostřanský. První jmenovaný zaznamenal tři góly a dvě finální nahrávky. Český útočník se blýskl hattrickem.

HC Rychenberg – UHC Uster 4:3 pp (1:0, 0:3, 2:0 – 1:0), Diváků 312

11. Gassmann (Huber), 47. Lax, 52. Grunder (Kern), 63. Kinnunen – 22. Juhola (Hummer),  32. Vizzini (Honold), 40. F. Bolliger (S.Bolliger)

Rychenberg byl v souboji s posledním Usterem v pozici favorita, kterou ještě umocňovalo domácí prostředí. V první třetině byli domácí aktivnější, jenže se jim podařilo vstřelit jen jednu branku. Druhou část hry však pravděpodobně proseděli v kabině. Uster dokonale otočil stav zápasu a do závěrečné třetiny šel s vedením 3:1 v zádech. Rychenbergu se však zásluhou Laxe a Grundera podařilo vyrovnat a v prodloužení vystřelil bod navíc Kinnunen.

GC Zürich – Kloten-Bűlach Jets 7:4 (2:2, 2:1, 3:1), Diváků 372

2. Scalvinoni (Rüegger), 5. Zürcher (Scalvinoni), 27. Scalvinoni (Rüegger), 34. Helfenstein (Scalvinoni), 50. Hostettler (Wolfer), 55. Jakůbek (Zürcher), 60. Zürcher (Rüegger) – 7. Peduzzi, 15. Peduzzi (Ladner), 35. Auer, 58. Zolliker (Stettler)

Domácí, už i s dalším českým hráčem Petrem Kožušníkem, zdolali ve vyrovnaném souboji Kloten. V zápase byl nejvíce vidět útočník „Kobylek“ Nico Scalvinoni, jenž si do statistik připsal dvě branky a stejný počet asistencí. Za domácí se také prosadil obránce a kapitán týmu Aleš Jakůbek. Díky této výhře se Zürich dotáhl na Tigers Langnau na čtvrté příčce, na které ztrácí už jen jediný bod.

Tigers Langnau – Floorball Köniz 6:10 (2:4, 2:2, 2:4), Diváků 431

2. Krähenbühl (Engel), 17. Siegenthaler (Langenegger), 26. Langenegger (Engel), 40. Dysli (Frejd), 53. Aeschlimann (Stucki), 60. Aeschlimann – 1. Wälti (Antener), 12. Berweger (Kissling), 16. Antener (Kissling), 19. Wälti (Pillichody), 22. Wälti, 23. Wälti (Antener), 46. Wälti (Antener), 52. Berweger (Righini), 60. Schneiter, 60. Wälti (Schneiter)

Asi největší překvapení 15. kola se odehrálo v Langnau kam přijel Köniz. Hostující celek poslal do vedení Wälti již ve 28. sekundě. Domácím se sice podařilo za dalších 36 vteřin vyrovnat, ale hosté se opět dostali do vedení ve 12. minutě, které navíc ve vlastním oslabení navýšil Antener. Ještě před polovinou utkání si domácí trenér vybral oddechový čas, protože Köniz se ve 23. minutě dostal do vedení 6:2. Ani tohle však domácím nepomohlo a nakonec prohráli v poměru 6:10.

Waldkirch-St. Gallen – SV Wiler-Ersigen 5:9 (1:3, 3:2, 1:4), Diváků 780

16. Mittelholzer (Lieberherr), 21. Gullstrand, 26. Eschbach (Jucker), 32. Nede (Mittelholzer), 54. Veber (Mittelholzer) – 7. Meister (M. Hofbauer), 8. Jussila (Steffen), 19. Berlinger (Bichsel), 25. Fankhauser (Wittwer), 29. Flühmann, 47. Berlinger (Gloor), 49. Jussila (Streit), 55. Fankhauser (Schmocker), 56. Berlinger (Gloor)

Do nedalekého Appenzellu se rozhodlo vedení Waldkirchu a St. Gallen přesunout utkání s nejúspěšnějším celkem Švýcarska Wilerem Ersigen. Daniel Inauen organizátor této myšlenky řekl: „Chceme florbal ukázat dalším divákům a ukázat jim krásu a rychlost této hry“. Cestu na zápas si nakonec našlo 780 diváků, což je o 40 méně když byla stejná akce organizována před 4 lety. V samotném zápase pak dominovali hráči Wileru. „Domácí“ celek nepustili do vedení ani jednou a bez větších potíží si připsali do tabulky další 3 body.