7. 1. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Překvapení na úkor SSV a Espoo

Dvě překvapení byla k vidění v nedělním programu finské Salibandyliigy. Poslední Ilves Tampere zdolal v prodloužení Espoo a Lappeenranta si vyšlápla na giganta SSV Helsinky. Další dva zápasy již skončily podle předpokladů vítězstvím vedoucího dua Happee a Classicu.Ilves vedl proti Espoo dlouho 2:0, velké věci se ale děly ve třetí třetině. Hosté nejprve otočili na 3:2, v 59. minutě ale znovu vedli domácí. 29 sekund po vedoucí brance Nieminena ale při power play srovnal Sylvester Raikamo. V prodloužení dostal trest na dvě minuty Casper Pfitzner a z přesilovky rozhodl o vítězství Ilvesu Tommi Merto. Tamperský tým se tak odpoutal z posledního místa tabulky.

Lappeenranta šokovala SSV už v první třetině, kterou vyhrála 5:1. Hostům nepomohla ani výměna gólmana. Henri Toivoniemi dostal sice už jen tři branky, helsinský klub ale nedokázal zápas byť jen zdramatizovat a odvezl si domů překvapivou porážku. V dresu SSV se blýskl skvělým výkonem Markus Olkkonen. Jeho čtyři góly a jedna asistence však byly jen světlou výjimkou.

Oulu vedlo v utkání proti Classicu téměř celou polovinu zápasu, zkušení hosté ale dokázali během čtyř minut ve druhé části otočit z 4:5 na 7:5 a nakonec si připsali vítězství 11:7. Mužem zápasu byl vyhlášen Lassi Vӓnttinen, který dal tři góly a na stejný počet přihrál.

Úvod utkání HappeeLoviisou patřil hostujícímu Niklasi Niiranenovi, který během deseti minut zaznamenal hatrick a Loviisa vedla 3:0. Domácím se ale podařilo do konce první dvacetiminutovky snížit dvěma góly Kotovaary a na začátku druhého dějství srovnal Kouvonen. Další tři branky, tentokrát v podání Petera Kotilainena, poslaly Happee do třígólového vedení, které už si lídr tabulky pohlídal. Happee tak napravilo dojem ze sobotního vystoupení na Tapanilanu a nadále vede finskou ligu o skóre před Classicem.

V pondělí pokračuje Salibandyliiga utkáním TPS Turku – Ilves Tampere.

Finsko, Salibandyliiga

NST Lappeenranta – SSV Helsinky 8:5 (5:1, 2:2, 1:2)
Branky: 18., 29. Savinainen, 2. Kytӧsalmi, 12. Ikonen, 16. Puustinen, 20. Arponen, 40. Saarinen, 49. Mӓkelӓ – 6., 40., 43., 55. Olkkonen, 29. Lehtonen. Diváci: 544.

OLS Oulu – Classic 7:11 (3:3, 3:4, 1:4)
Branky: 2., 5., 40. Niemelӓ, 8. Soini, 28. Parviainen, 32. Kvist, 58. Rantala – 19., 29., 60. Matikainen, 20., 37., 60. Vӓnttinen, 7. Virtanen, 33. Hӓtӧnen, 36. Jӓӓskelӓinen, 51. Savolainen, 57. Luukko. Diváci: 406.

Happee – Loviisa 10:4 (2:3, 4:0, 4:1)
Branky: 23., 28., 37. Kotilainen, 16., 19. Kotovaara, 21. Kouvonen, 47. Heikkinen, 55. Kauko, 56. Maijala, 60. Hynynen – 2., 7., 11. Niiranen, 50. Aalto. Diváci: 632.

Ilves – Espoon Oilers 5:4 v prodl. (1:0, 1:0, 2:4 – 1:0)
Branky: 14. Kangasmӓki, 26. Sarajӓrvi, 54. Haapasalo, 59. Nieminen, 64. Merto – 48. Rahkonen, 49. Wardi, 53. Uronen, 60. Raikamo. Diváci: 176.