7. 1. 2013 Zahraničí (2) KOMENTÁŘŮ

ŠVÝCARSKO: Wiler opět v čele tabulky

Po kompletním 15. kole, které bylo na programu v sobotu, následovalo hned v neděli kolo s pořadovým číslem 16. A znovu se objevilo překvapení, jenž měl na svědomí opět Köniz.

Tigers Langnau – Kloten-Bűlach Jets 10:4 (5:1, 2:2, 3:1), Diváků 446

4. Stucki (Kropf), 5. Engel (Frejd), 9. Krähenbühl (Siegenthaler), 15. Krähenbühl (Frejd), 19. Siegenthaler (Stucki), 21. Krähenbühl (Dysli), 27. Frejd (Engel), 44. Krähenbühl (Engel), 47. Gerber (Siegenthaler), 49. Frejd (Siegenthaler) – 2. Ladner, 30. Stettler (Jaunin), 40. Žák (Jaunin), 43. Steffen (Ladner)

Kloten šel sice na konci druhé minuty do vedení, ale to byla ze strany hostů jediná světlá chvilka. Domácí, kteří chtěli odčinit předchozí porážku s Könizem, ještě do první přestávky otočili zápas ve svůj prospěch a do druhé třetiny vstupovali s vedením 5:1 v zádech. V první polovině druhého dějství navíc přidali další dvě branky a definitivně zlomili odpor soupeře. Jets nepomohl ani přesný zásah Zdeňka Žáka, který zaznamenal celkově čtvrtý gól v sezóně.

Floorball Köniz – UHC Alligator Malans 4:1 (1:0, 0:1, 3:0), Diváků 312

19. Wälti (Antener), 48. Wilhelm (Kissling), 54. Wälti (Schneiter), 59. Schneiter (Graf) – 38. Friolet (Berry)

Skvělou sérii tahají hráči Könizu. Domácí nepoznali hořkost porážky už 8 zápasů v řadě, navíc z těchto zápasů získali 23 bodů z 24 možných. V prvním vzájemném souboji zvítězili Aligátoři na vlastním hřišti v poměru 11:4, v neděli se však před svým soupeřem museli sklonit. O vítězi vyrovnaného střetnutí rozhodla poslední dvacetiminutovka, kde kralovali domácí. Vítězný gól vstřelil Wilhelm necelých 12 minut před koncem zápasu navíc ve vlastním oslabení. Malans již sílu na obrat nenašli a vzhledem k výhře Wileru opouštějí vedoucí pozici v tabulce.

Chur Unihockey – GC Zürich 11:6 (5:0, 2:4, 4:2), Diváků 321

3. Hirschi (Salonen), 5. Putzi (Riedi), 8. Bischofberger (Cavelti), 11. Cavelti (Binggeli), 19. Cavelti (Riedi), 25. Binggeli (Hirschi), 36. Putzi (Riedi), 44. Kamaj (Koskelainen), 51. Koskelainen (Binggeli), 52. Cavelti (Riedi), 56. Cavelti (Kamaj) – 23. Helfenstein (Zürcher), 30. Jakůbek (Scalvinoni), 35. Helfenstein (Scalvinoni), 38. Wolfer (Kožušník), 49. Wolfer (Kožušník), 60. Meier (Zürcher)

Chur šel od začátku zápasu tvrdě za třemi body a nedovolil Zürichu se dotáhnout na rozdíl menší než 3 branky. V dobrém světle se předvedli Paolo Riedi, jenž si připsal hned čtyři asistence a sniper s devadesátkou na zádech Sandro Cavelti, který zaznamenal čtyři branky. Díky této výhře se domácí bodově dotáhli na druhé v tabulce – Alligator Malans. GC nepomohl další přesný zásah Aleše Jakůbka, ani premiérové body Petra Kožušníka.

HC Rychenberg – Olten Zofingen 11:7 (1:1, 4:3, 6:3), Diváků 173

3. Schaub (Borth), 21. Schwerzmann (Borth), 30. Hautaniemi (Schwerzmann), 34. Grunder (Kinnunen), 39. Hautaniemi (Borth), 41. Hautaniemi (Lax), 44. Grunder (Kern), 50. Hautaniemi (Kinnunen), 55. Schaub (Borth), 58. Kern (Kinnunen), 60. Grunder (Kinnunen) – 13. D. Mucha (Plüss), 31. Sumén (Pass), 33. D. Mucha (Plüss), 38. D. Mucha (M.Mucha), 54. M. Mucha (D.Mucha), 55. Plüss, 56. M.Mucha (Sumén)

Velmi vyrovnané utkání ve kterém však vždy hosté tahali za kratší konec. Rychenberg se za první dvě třetiny nedostal do více než jednogólového vedení, jenže po sedmi vteřinách třetí třetiny se prosadil Hautaniemi a za další tři minuty Grunder. Domácí se tedy dostali do vedení 7:4, což pravděpodobně rozhodlo o osudu tohoto střetnutí. Zofingen tak stále čeká na bodový příděl. Hosté prohráli v šesti posledních zápasech a z bodů se naposledy radovali 9.11. loňského roku,  když zdolali UHC Uster.

SV Wiler-Ersigen – UHC Uster 13:2 (3:1, 6:1, 3:0), Diváků 339

4. Bichsel (C. Hofbauer), 10. Garnier (Fankhauser), 18. vlastní branka, 24. Fankhauser (C. Hofbauer), 26. Wittwer (Meister), 28. Jussila (Garnier), 31. C.Hofbauer (Garnier), 32. Gloor, 37. Zimmermann, 43. Flühmann (Nussbächer), 50. Jussila (M.Hofbauer), 52. C.Hofbauer (Jussila), 56. Berlinger (M.Hofbauer) – 19. Bolliger (Juhola), 39. Bolliger (Suter)

Úřadující šampion neponechal nic náhodě a bez větších potíží si připsal do tabulky další tři body. Hostující hráči navíc už ke konci zápasu nedokázali udržet nervy na uzdě, o čemž svědčí 35 trestných minut ve třetí třetině. O to se nejvíce přičinili  Daniel Zeder a Thomas Hürlimann kteří obdrželi desetiminutové osobní tresty. Wiler se tak díky prohře Malans vrátil na první příčku tabulky.

UHC Grünenmatt – Waldkirch-St. Gallen 7:2 (1:1, 1:1, 5:0), Diváků 156

10. Bärtschi (Sollberger), 34.Bärtschi (Sollberger), 48. Boelius (Sollberger), 50. Šebek (Eskelinen), 51. Eskelinen (Liechti), 58. Boelius – 5. Nede, 30. Mittelholzer (Zellweger)

Souboj dvou sousedů v tabulce přinesl v první a druhé třetině vyrovnanou partii. V poslední části si pak domácí celek došel pro tři body, díky kterým odskočil svému soupeři v tabulce už na propastných 11 bodů. Jednou brankou se připomněl také český útočník Daniel Šebek. Waldkirch-St. Gallen si tak výrazně komplikoval své šance na postup do vyřazovací části.