11. 1. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Repríza loňského finále vítěze nepoznala, bod Seinӓjoki zajistil Kohonen

V taháku pátečního programu Salibandyliigy se střetli poslední finalisté soutěže a bod obhájci mistrovské trofeje SPV Seinӓjoki na palubovce helsinského SSV zajistil v samotném závěru Mikko Kohonen. V dalších dvou duelech si poradil Tapanilan s TPS Turku a Loviisa v prodloužení s Nokianem.SSV Helsinky se dostalo rychle do dvougólového vedení a po dvou třetinách vedlo 3:2. Hrál se ale vyrovnaný duel a to se nakonec odrazilo i ve skóre. V 46. minutě Seinӓjoki brankami Koskiho a Myllymӓkiho vyrovnalo, 51. minuta ale patřila pro změnu domácím. Za ty nejprve srovnal Harri Forsten a o třináct sekund později poslal SSV znovu do vedení Markus Olkkonen. V závěru se ale nechal vyloučit domácí Kekkonen a hosté v čase 58:51 brankou Mikka Kohonena vyrovnali na konečných 5:5. V tabulce je tak Seinӓjoki stále třetí o tři body před Helsinkami.

Tapanilan Erӓ si po cenném úspěchu s Happee tentokrát poradil celkem snadno 6:3 s TPS Turku a připsal si tak třetí vítězství v řadě. Čtyřmi body se blýskl Pasi Laitila, autor dvou branek a dvou asistencí. Tapanilan si tak vybudoval nejvýhodnější pozici mezi kluby usilujícími o play off. Patří mu osmá pozice a devátá Lappeenranta s desátým Koovee ztrácí tři body.

Ztratil tamperský Nokian, který se potácí po porážce s Loviisou 5:6 v prodloužení na dvanácté pozici a na play off ztrácí ne zanedbatelné čtyři body. Nokianu se podařilo ve druhé dvacetiminutovce smazat bleskový náskok domácích, kteří už po sedmi minutách vedli 4:0, a ve třetí třetině šli dokonce Johanssonem do vedení, nic mu to ale nebylo platné. V 47. minutě srovnal Ruohonen a v první minutě prodloužení potrestal vyloučení hostů Juha Kivilehto.

Další dva zápasy se ve Finsku hrají v sobotu. Poslední Ilves Tampere přivítá o play off bojující Lappeenrantu a Espoo změří síly s dalším týmem namočeným do sestupových starostí OLS Oulu.

Finsko, Salibandyliiga

Tapanilan Erӓ – TPS Turku 6:3 (3:2, 1:0, 2:1)
Branky: 36., 51. Laitila, 13. Lehtinen, 15. Strӧmsten, 16. Sipilӓ, 42. Helenius – 3., 19. Kailiala, 43. Aaltonen. Diváci: 346.

Loviisa – Nokian KrP 6:5 v prodl. (4:1, 0:3, 1:1 – 1:0)
Branky: 2., 47. Ruohonen, 4. Lehkonen, 7. Andersson, 7. Salminen, 61. Kivilehto – 10. Nyman, 22. Suoniemi, 28. Jokinen, 29. Vainio, 43. Johansson. Diváci: 394.

SSV Helsinky – SPV Seinӓjoki 5:5 (2:1, 1:1, 2:3 – 0:0)
Branky: 7. Kekkonen, 11. Jӓrvinen, 27. Meyer, 51. Forsten, 51. Olkkonen – 23., 46. Koski, 17. Vӓӓnӓnen, 46. Myllymӓki, 59. Kohonen. Diváci: 779.