12. 1. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Ve spodních patrech nic nového. Ilves s Oulu znovu rozdávali body

Tamperský Ilves a OLS Oulu utržili v sobotních zápasech Salibandyliigy další porážky a jejich situace v boji o záchranu se tak nijak nezlepšila. Ilves podlehl v domácím prostředí 7:8 Lappeenrantě, Oulu inkasovalo dvanáctku na palubovce Espoo.Ilves odehrál s Lappeenrantou vyrovnaný zápas, a přestože se domácí během šedesáti minut ani jednou nedostali do vedení, nebyli zase tak daleko od veledůležitých bodů. V 47. minutě vyrovnával na 6:6 nejlepší háč zápasu Merto (2+1), hosté ale zanedlouho odskočili na rozdíl dvou branek a náskok si už pohlídali. Nieminen sice dokázal ještě necelé tři minuty před koncem snížit, k vyrovnání se však už Ilves nedostal. V tabulce je tak tamperský klub stále poslední s pouhými pěti body. Lappeenranta je devátá, bod za osmým Tapanilanem.

Druhý sobotní duel už nebyl tak vyrovnaný. Oulu dobře rozehrálo utkání v Espoo, na začátku druhého dějství vedlo 4:2, zbytek prostřední části se ale hostům vůbec nepovedl. Domácí nastříleli soupeři během osmnácti minut osm gólů a dostali se do trháku 10:5. Poslední třetina se tak už dohrávala spíše z povinnosti, Espoo nakonec vyhrálo 12:7.

V neděli pokračuje Salibandyliiga čtyřmi zápasy. Oulu se bude snažit napravit dojem v Turku, Ilves čeká těžká práce doma s Classicem, předposlední Josba přivítá úřadujícího mistra Seinӓjoki a ve šlágru přivítají SSV Helsinky vedoucí Happee.

Finsko, Salibandyliiga

Ilves Tampere – NST Lappeenranta 7:8 (2:4, 3:2, 2:2)
Branky: 24., 34. Kangasmӓki, 32., 47. Merto, 12. Henttonen, 26. Peltotalo, 58. Nieminen – 11., 29. Tӧllikkӧ, 13., 53. Vainikainen, 9. Tikkanen, 20. Mӓkelӓ, 32. Savinainen, 51. Voutilainen. Diváci: 147.

Espoon Oilers – OLS Oulu 12:7 (2:3, 8:2, 2:2)
Branky: 9., 27., 38. Raikamo, 25., 35., 56. Wardi, 2., 39. Pfitzner, 22. Huusko, 28. Raunio, 31. Talvitie, 47. Rahkonen – 31., 46. Parviainen, 6. Moilanen, 7. Rautio, 17. Tornberg, 21. Niemelӓ, 58. Oksa. Diváci: 357.