14. 1. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Lappeenranta porazila Tapanilan a posunula ho tak mimo play off

V jediném pondělním zápase nejvyšší finské florbalové soutěže porazila Lappeenranta Tapanilan Erӓ 9:4 a nejenže tak vystrnadila svého soupeře z pozic zaručujících postup do play off, zároveň ale také přeskočila na šestém místě Loviisu. Týmy na čtvrtém až devátém místě ale dělí pouhé tři body a boj o vyřazovací část tak bude ještě hodně dramatický.Lappeenranta po bezbrankové úvodní třetině rozhodla o svém vítězství ve druhé části. V ní nastřílel domácí klub pět z šestí gólů v rozmezí 173 sekund a vedení 6:0 už si nenechal vzít. V poslední třetině sice byli střelecky úspěšnější hráči Tapanilanu, přesto jim to nebylo nic platné a odvezli si porážku 4:9. Bilanci 2+2 si z utkání odnesl v dresu vítězů Niko Saarinen, nejlepším hráčem byl ale zvolen jeho spoluhráč Risto Tӧllikkӧ, který vstřelil důležitý druhý a čtvrtý gól Lappeenranty.

Salibandyliiga pokračuje dvěma zápasy ve středu. Tapanilan tentokrát zajíždí do Tampere, kde se popasuje s druhým týmem tabulky Classicem. Ten má co napravovat po senzační porážce od Ilvesu a podobně jsou na tom také SSV Helsinky. Ty prohrály v neděli s Josbou a a ve středu si budou chtít napravit chuť v Espoo.

Finsko, Salibandyliiga

NST Lappeenranta – Tapanilan Erӓ 9:4 (0:0, 6:0, 3:4)
Branky: 35., 37. Tӧllikkӧ, 37., 55. Saarinen, 37., 60. Vainikainen, 30. Ikonen, 38. Valavuo, 44. Kytӧsalmi – 45. Palin, 48. Lehtinen, 56. Pasanen, 59. Aro. Diváci: 473.