19. 1. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: TPS si odváží z Tampere důležité body

V jediném utkání pátečního programu finské Salibandyliigy vyhrálo TPS Turku na půdě Koovee Tampere 7:2 a posílilo tak výrazně své šance na účast v play off. Turku se dotáhlo bodově v tabulce na čtvrté SSV Helsinky a má pětibodový náskok na devátý Tapanilan, Koovee naopak na příčky zaručující účast ve vyřazovacích bojích ztrácí nezanedbatelné čtyři body.V samotném zápase se domácí Koovee ještě dokázalo na TPS dotáhnout dvě sekundy před koncem první třetiny, kdy se brankou na 1:1 prosadil Lauri Hannelius, v 25. minutě ale skóroval podruhé v zápase Antti Nurminen a rozhodující úder si hosté schovali do závěrečného dějství. V rozmezí necelých dvou minut se dvakrát prosadil Mikko Stenfors a za další minutu a půl uzavřel hatrick Nurminen. V poslední desetiminutovce ještě přidalo Turku dva góly. Kailiala nejprve zvýšil na 6:1 a po korekci Hanneliusem v 59. minutě, pečetil vítězství TPS osm sekund před koncem při power play domácích Koskinen.

V sobotu se hrají v Salibandyliize další dva duely. Loviisa přivítá poslední Ilves a Espoo Nokian. Celá země však žije finálovými souboji Finského poháru. V Tampere si to o titul rozdají mezi muži domácí Classic s lídrem ligy Happee, v ženské kategorii Classic poměří síly s Lappeenrantou.

Finsko, Salibandyliiga

Koovee – TPS Turku 2:7 (1:1, 0:1, 1:5)
Branky: 20., 59. Hannelius – 19., 25., 50. Nurminen, 46., 48. Stenfors, 54. Kailiala, 60. Koskinen. Diváci: 427.